RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.06.2021 22:02:00

Premiér toho fakt hodně nechce

Premiér toho fakt hodně nechce

Komentář na facebookovém profilu k vyjádření premiéra Andreje Babiše na adresu zahraničních turistů

 Naposled to, aby k nám jezdili "cizáci" popíjet.... Použitím výrazu "cizák" přitom premiér původem ze Slovenska vyrazil do soutěže s panem Okamurou, narozeným v Tokiu, brojícím proti migrantům.

Zajímalo by mne, jak premiér, který má mnohem větší možnost, než kdokoliv v naší zemi, v ní stanovovat pravidla, hodlá tomu zabránit (a jak se postaví k tomu, když třeba jiná země v EU se třeba rozhodne, že nechce auta, vyráběná u "cizáků"). A také, proč se dívá jinak na "popíjeni našinců" a "popíjení cizáků".

Stejně absurdní je, když viní soud z toho, že "rozvolnil". Soud nechce rozvolňovat či zpřísňovat, jen bdí nad tím, aby lidé, jako je pan Babiš, rozhodovali (a ideálně se i chovali) v mezích zákona. Soud samozřejmě nemůže za mizernou práci lidí, kteří na pokyn vlády dikci omezení formulují, a samozřejmě nenese vinu na tom, že ani skoro rok a půl po začátku pandemie vláda neprosadila (s jednou ze svých koalic) zákony takové, aby premiér (nedej bože dle svých představ) mohl proti pandenii účinné kroky přijímat.

Nemohu nedodat:

  1. Ve slovníku koukám, že "cizák" je hanlivé označení cizinců (a mně tak zní). To, že premiér kterékoliv země takovéto slovo používá, není fakt hezké, pokud to udělá premiér jedné z nejotevřenějších zemí světa, něco to říká o jeho inteligenci.
  2. Ke sĺovu "nechceme": Pokud bych měl volit mezi cizinci, popíjejícími dokonce i v Techtle-Mechtle, anebo tím, že AB bude dále rozhodovat (o čemkoliv) v této zemi, mám zcela jasno v tom, co opravdu nechci.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama