RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25. 12. 2020 16:07:00

Vánoční dohoda

Vánoční dohoda

Komentář na facebookovém profilu k obchodní dohodě Velké Británie s Evropskou unií

 Žádná obchodní dohoda není pro firmy lepší, než zapojení do společného trhu, který umožní obchod bez překážek. Ale obrovské úsilí našeho vyjednavače pana Barniera a jeho týmu přineslo výsledek, který pokud bude potvrzen Radou a poté zřejmě se zpožděním (které by neovlivnilo to, že by dohoda začala 1.1. platit) i Evropským parlamentem, je mnohem lepší varianta k chaosu a obchodním překážkám, které by přinesla "nedohoda".

Další, nezanedbatelnou devizou je, že členské země Unie a drtivá většina parlamentu "držela dohodnutou lini", což potvrzuje postavení Unie jako transparentního a předvídatelného obchodního partnera pro zbytek světa.

Co přesně dohoda přinese se vyjasní v dalších dnech a týdnech, a proto že není možné vyjednat víc, než kolik oba partneři chtějí (a jsou ochotni něco proto udělat), nejde dle mých první dojmů o ekonomický ekvivalent členství UK v EU či přechodného období, ale spíše o analogii (zřejmě slabší) dohody s Kanadou (a jako často, vyjádření premiéra UK se úplně s realitou nestřetává), ale jsem za to, co se týmu našich vyjednavačů povedlo, rád ( i když samozřejmě chápu, jak složité pro firmy je nyní, během pár dní, se v dohodě zorientovat, ale časová stránka věci byla plně diktovaná naší protistranou)...

A přeji jim, aspoň takto, klidné (a bezpečné) Vánoce, po několika letech vskutku stresující a náročné práce...

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama