RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19. 9. 2019 8:37:00

Ve Štrasburku parlament "vypnutý" není

Ve Štrasburku parlament "vypnutý" není

Komentář na facebookovém profilu k jednání o brexitu

 Zatímco v Londýně Boris Johnson varuje soudce před posuzováním jeho rozhodnutí "suspendovat parlament" a jeho ministr říká, že bude-li toto rozhodnutí posouzeno jako nelegální, rozhodnou o suspendování znovu, ve Štrasburku parlament "vypnutý" není a diskuse o Brexitu probíhá.

Shoda na straně Unie (země, Rada, Parlament, Komise) je velká a stabilní. Včetně toho, že nějaká forma irské pojistky musí existovat, aby zajistila stabilitu a bezpečnost na irském ostrově, integritu trhu Unie a zapojení ekonomiky Irska do společného trhu.

Proto opakovaně představitelé Unie žádají Londýn o předložení konkrétních, psaných návrhů, které toto zajistí jinak než mezi vládou UK a EU27 doposud dohodnutou cestou (tu parlament v Londýně odmítl schválit).

President Komise Jean-Claude Juncker zopakoval, že nalezení řešení možné dle jeho soudu je, ale vzhledem k neexistenci konkrétních návrhů z Londýna nejsme od něj blízko. A čas do termínu, který si premiér Johnson stanovil, se rychle krátí...

P.S.Pan Zahradil právě ve svém vystoupení označil dohodu mezi vládou paní Mayové a Radou (vyjednanou Komisí jménem Rady a parlamentu), na které se pracovaly skoro dva roky a která má přes 500 stran, za "draft" (=návrh), za velkého potlesku poslanců ze skupiny pana Farage (i odpůrci tohoto textu ho obvykle označují za "agreement" = dohodu, kterou odmítl potvrdit parlament v Londýně, ale schválila tamní vláda i zástupci zemí EU). Což je pozoruhodné.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout