RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.02.2020 16:47:00

Vládní jaderné dobrodružství postrádá v dnešním světě logiku

Vládní jaderné dobrodružství postrádá v dnešním světě logiku

Komentář na facebookovém profilu k jaderným projektům v energetice

 Opakovaně tvrdím, že startující vládní jaderné dobrodružství postrádá v dnešním světě logiku. Proč si to myslím? Oba probíhající velké jaderné projekty v EU (Finsko a Francie) mají obrovské potíže. S penězi a časem. Navíc, mnoha tisíc megawatové bloky se dnes do stále více decentralizované sítě zrovna moc nehodí.

Existují podle mne dvě varianty budoucnosti jaderné energetiky:

  • Ukáže se, že se v Evropě začne dařit stavět "konvenční", tedy "velké a drahé" elektrárny za cenu, která bude dávat ekonomický smysl - což dnes neplatí.
  • Podaří se dotáhnout do funkčního a bezpečného provozu "průmyslové bloky", s menšími náklady i dalšími požadavky na výstavbu - což je dnes sen, na kterém mnoho firem pracuje, ale stále jen sen.

Naše země není s to postavit víc než pár kilometrů dálnic za rok, není s to některé ani namalovat. A pododné to je s rychlou železnicí. Jsme proto velmi málo pravděpodobná země, která jednu z těchto cest "prošlape".

Proto startující dobrodružství nevítám. A raději bych, kdybychom se v energetice soustředili na věci "fungující". Na místo plýtvání lidskou kapacitou a penězi na něco, co dnes nedává smysl.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama