RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.01.2021 17:18:00

Vrtěti psem...

Vrtěti psem...

Komentář k šíření epidemie koronaviru a nastavení vládních opatření

 Jen pár čísel:
  • počty nově nakažených u nás byly v minulých dnech nad 15 000
  • ve stejné době se Rakousko pohybuje kolem 2 500, Švýcarsko vykazuje mezi 5 a 10 tisíci a Nizozemí pod 10 tisíci. Belgie (kterou jsme předstihli v počtu celkové nakažených) má kolem 2 500. Soutěžit s námi může Španělsko, které má též kolem 15 000 případů při 4,5x větší velikosti a na počty nás poráží Německo s maximy 2x vyššími než my, ale při 8x vyšším počtu obyvatel

Vládní experti se v této situaci zabývají "krocením PSA". Zatím co počty pozitivních případů nám říkají něco o tom, jak se coronaviru u nás dařilo před týdnem či dvěma, chtějí do indexu dát počet hospitalizovaných, který má zpoždění zřejmě výrazně vyšší. Ujištění, že hodnota PSA bude i pak mezi 0 a 100 dokládá tragikomičnost počínání našeho státu.

Náš absurdní boj o to, abychom byli fakt "best in covid" pokračuje. Na místo korektní a účinné komunikace s občany, smysluplným (a nyní nutně přísným) omezením, se průšvih vysvětlí fotkami sáňkujících lidí. A o tom, že třeba Izrael stíhá denně očkovat 150 000 lidí a již před několik dny překročil milion, raději nemluvme.

P.S.: Dle worldometers jsem 5. nejvíce nakažená země světa. Po vyloučení zemí s méně než 10 miliony lidí jsme první (blahopřeji, Andreji). V počtu vykázaných úmrtí (které jsou zřejmě od nás podhodnocením dopadů epidemie) jsme již osmí na světě. Jediná oblast, ve které zaostáváme, je podíl vykázaných testů (od počátků pandemie) - tam jsme na místě 49...

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama