RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.05.2021 9:15:00

Vyšší důvěra lidí v cestování na železnici je moc důležitá

Vyšší důvěra lidí v cestování na železnici je moc důležitá

Komentář na facebookovém profilu k dohodě, posilující práva cestujících v železniční přepravě

 Na uplynulém plénu schválil Evropský parlament dohodu dále posilující práva cestujících v železniční přepravě. Jde mimo jiné o významný krok na cestě k vyrovnání práv cestujících v různých druzích dopravy.

Sjednocení a posílení práv cestujících na železnici přitom naráží na tradičně silnější postavení států v této oblasti, díky čemuž se věci mění pomaleji než třeba u letecké dopravy.

Přitom vyšší důvěra lidí v cestování na železnici je moc důležitá, neb více lidí ve vlacích a méně v autech, letadlech či autobusech představuje dobrou cestu, jak snižovat emise z dopravy, které představují (jak píši v minulých postech) velký problém.

Dohoda zahrnuje například právo cestujících na finanční náhradu a bezplatnou pomoc v podobě občerstvení a ubytování v případě zpoždění vlaku nebo zrušení spoje, na právo cestujících na informace před cestou či na povinnost provozovatelů železniční dopravy zajistit dostupnost nákupu jízdenek a rezervací.

Česko patří bohužel mezi státy s nejrozsáhlejšími výjimkami v oblasti vnitrostátní železniční dopravy, a to jak městské a příměstské, tak regionální, i národní což znamená, že na některé z těchto věcí, si naši občané, díky rozhodování vlády, budou muset počkat déle než jiní Evropané.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama