RNDr. Miloš Vystrčil

  • ODS
  • Jihlava
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.01.2020 13:22:13 - Brazil

Stalo se někdy, že by předseda ODS neměl protikandidáta?

Podle všeho nemá Fiala na kongresu žádného vyzyvatele. Není to smutné? Není konkurence prospěšná? To je na tom ODS tak špatně, že nemá nikoho, kdo by se Fialovi pokusil postavit? Podle mě není nejlepším předsedou, jakého strana měla. Za mě je dost nevýrazný, až moc akademcký a málo lidský. Nebo nemá vyzyvatele proto, že už se k vám moc členů nehrne, tatož nějakých výrazných, že tak trochu ,,vymíráte"? A poslední dotaz. Vy bude obhajovat mandát místopředsedy?

Odpověď

17.01.2020 14:10:03 - RNDr. Miloš Vystrčil

Dobrý den. Pravdou je, že nominace z regionů na předsedu ODS získal pouze Petr Fiala. Je to jasný důkaz důvěry a podpory, kterou v členské základně má. Pokud nevzejde nějaká nominace na předsedu přímo na kongresu, bude tedy Petr Fiala jediným kandidátem.

Osobně na tom nevidím nic divného. Odhadem bych řekl (nevedu si statistiku), že tomu tak v ODS bylo cca na polovině volebních kongresů, zejména pak za Václava Klause, a potom za Petra Fialy.

Považuji za logické, že členská základna pravděpodobně cítí, že je správné umožnit Petru Fialovi zúročit roky tvrdé práce a v tomto dvouletém období zaútočit se zkonsolidovanou stranou ve volbách do PS v roce 2021 na mety nejvyšší.

Ano mandát místopředsedy hodlám obhajovat. :-)

Miloš Vystrčil