RNDr. Miroslav Škaloud

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.02.2014 12:22:52 - Božena G.

supervolební rok pro ODS

Budete letos obhajovat mandát? Myslíte si, že máte pod křídly modrého ptáka šanci uspět :) Já si nemůžu pomoc, ale žádnou změnu krom nového vedení zatím nevidím a volby se blíží... Jako opozice se chová přirozeně,ale co děláte pro obnovení důvěry voličů? Nezlobte se, ale kritizovat umí každý. Jak vám ale znovu věřit?

Odpověď

22.03.2014 12:27:05 - RNDr. Miroslav Škaloud

Vážená paní,

to, zda budu obhajovat, závisí na výsledcích primárních voleb. K těmto volbám dosud nedošlo.

Značka jistě vliv má, a šance kandidáta na zvolení s ní souvisí. Nemusí to být ale rozhodující faktor.  Pokud bych měl vaší otázku interpretovat jako námět k tomu, zda bych neměl kandidovat pod jiným uskupením, tak to nemám v úmyslu.

Změny v ODS se odehrávají v několika rovinách. V personální, ve způsobu fungování a v programové rovině. Volání našich voličů po personální obměně se naplňuje. Sama víte, že došlo k úplné obměně vedení ODS. Ke změnám ve vedení nižších článků, např. v oblastech dochází průběžně.

Některá opatření (která zřejmě vycházela vstříc podobným pocitům, jako máte Vy, tj. „chceme vidět změny“) byla natolik zásadní, že si již nedovedu představit radikálnější zásahy v demokratické straně. Jednalo se např. o zrušení oblastních sdružení p12, p4 nebo Praha východ a to ze strany vedení.

Pokud jde o fungování ODS, zde jsme přijali řadu organizačních opatření, např. sněm oblastí (pro lepší zpětnou vazbu mezi vedením a členskou základnou), nebo snížení členů výkonné rady (pro efektivnější rozhodování), a některé další.

Jak nám lze znova věřit? Rozhodně můžete věřit tomu, že ODS vždy cílila na ty nejdůležitější problémy, jejichž řešení přinášelo dlouhodobou a reálnou prosperitu. Ve srovnání s ostatními stranami, ODS vždy více akcentovala právo svobodné volby, nižší přerozdělování i nižší regulace. Ti, kteří chtějí, aby někdo hájil tyto hodnoty, mají stále svého zastánce.

Politická reprezentace ODS vykazovala vždy odvahu k nutným reformním změnám, které reagovaly na budoucí rizika. Poslední vláda pod vedením ODS přinesla občanům České republiky přes některá nepopulární opatření rozhodně více pozitivního. Cílem bylo zajistit v situaci celosvětové krize podmínky pro budoucí zdravý růst České republiky a to se podařilo. Správnost vládních kroků se dříve nebo později potvrdí. Detailněji na http://www.skaloud.net/clanky/proc-volit-ods-20-10-2013/

Kandidátní listiny za ODS do posledních sněmovních voleb, byly obsazeny osobami, které nebyly zatíženy ani skutečnými, ani fiktivními skandály a měly za sebou většinou velmi úspěšnou práci např. v obecních zastupitelstvech, nebo zastupitelstvech městských částí. To bude platit i pro kandidáty do voleb tohoto supervolebního roku. Ti všichni velkou většinou zastávají a budou zastávat nadále hodnoty, pro které nás řada našich bývalých voličů volila.

M. Škaloud