RNDr. Radoslav Štědroň

  • SSPD-SP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

21.09.2017 15:22:51 - Judr. Ladislav Roten

OKD

Dobrý den - podle Vás za skutečné vytunelování může kdo? děkuji

Odpověď

25.09.2017 13:34:20 - RNDr. Radoslav Štědroň

          Pane - zdravím Vás,

je ještě nějaké neskutečné vytunelování?

Odpovím - ale vidíte, že Váš dotaz je lingvisticky náročný.

Viníka odhaluji ve všech textech, kterých na w-stránkách mé stany je mnoho k věci OKD. Takže jenom stručně.

Právně je možné, že nikdo neudělal chybu - vláda v podmínkách, které byly nastaveny a patrně ještě jsou, si může dovolit v této zemi prodat - co se ji zamane. Je možné - což je samozřejmě katastrofa - že na to má právo. Národohospodář, filosof a státník se ale zeptá - podle Horního zákona je uhlí státním majetkem - kolik kupci za tento stamiliardový majetek zaplatili (když podpisem prodejní smlouvy ho mohli začít libovolně rabovat) ?

Asi to totiž pane Roten budu vysvětlovat do své smrti - lidi v naší zemičce jsou už tak degenerovaní, že jim je mnohé jedno a velmi mnohému nerozumí - ani nechtějí rozumět. Chápete - ať to stát prodal ten zbytkový podíl v OKD za jakoukoli cenu - za to uhlí v zemi - na kterém je postaven podnikatelský záměr existence či neexistence OKD - nedostal ani korunu. Právně by se tudíž - dal najít § , za který by viníci měli sedět u soudu a zpovídat se. Prodali - tím, že předali majetek na povrchu, bezplatně koncesi na těžbu uhlí - aniž by za těžbu cizího majetku  zaplatili korunu, opakuji.

Nejsem schopen zatím o tom novináře přesvědčit a - vysvětli jim to. Prostě to nechápou - či lépe řečeno je na tom něco jiného - viz - Krúpa mi ve středu nedal slovo na jeho demonstraci před Krajským soudem v Ostravě - i když mi ho nejprve slíbil (nechápe asi oč běží - taktéž - chce řešit následky zločinného činu z roku 2004 - TEĎ, a příčina ho nezajímá).

Atd.

Řekl jsem to srozumitelně ? Morálně je pochopitelně odpovědna vláda ČR, která v září 2004 prodala zbytkový podíl. A nemusela.

Rozumíte tomu - nemusela. Co by se stalo tak vážného či ještě horšího než v jakém stavu je dnes OKD, kdyby stát měl stále v OKD 46%? Ano je to kolektivní odpovědnost - 13, 15 členů vlády, kteří v ono září 2004 rozhodli, jsou plně morálně odpovědni za ztráty státu českého, ze kterých se bude mnoho desetiletí ještě léčit.

Jinak dalších 10 stránek k tomu nebudu opisovat. Každý mi může zavolat 604297960

Přeji stálé zdraví


R.Štědroň