RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.11.2013 13:02:24

Bez aktivní účasti na veřejném životě si svobodu a demokracii neuhájíme

Bez aktivní účasti na veřejném životě si svobodu a demokracii neuhájíme

Primátor uctil památku obětí ze 17. listopadu 1939

Pražský primátor Tomáš Hudeček a radní Ludmila Štvánová dnes položili věnec v barvách hlavního města s primátorskou stuhou k budově Hlávkovy koleje. Uctili tak památku studentů českých vysokých škol, kteří byli 17. listopadu popraveni nebo odvezeni do koncentračního tábora.

Pietní vzpomínky u pamětní desky studenta Jana Opletala se zúčastnili představitelé státu, samosprávy, českých vysokých škol, zahraniční diplomaté i zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu.

„Jan Opletal a mnoho dalších zemřelo, když hájili svobodu naší země. Kéž bychom se při vzpomínce na tyto oběti konečně poučili a uvědomili si, že bez aktivní účasti na veřejném životě a bez ochoty dát najevo svůj názor, si tuto svobodu a demokracii uhájit nedokážeme,“ řekl ve svém projevu mimo jiné primátor Tomáš Hudeček.

Události 17. listopadu 1989 si představitelé Hlavního města Prahy - primátor Tomáš Hudeček, náměstek primátora Jiří Nouza, radní Ludmila Štvánová, Martin Dlouhý a Jan Vašíček - připomněli položením květin a zapálením svíček v podloubí Národní třídy. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama