RNDr. Zdeněk Somr

  • APB
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.09.2020 7:15:00

Svoboda není samozřejmost

Svoboda není samozřejmost

Co je v životě nejcennější? Často na to přijdeme, až když to ztratíme.

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo v Plzni řekl: „Principy, za které bojovali odvážní Češi a Slováci v roce 1989, tedy demokracie, tržní ekonomika, svoboda, právní stát, respektování lidských práv, návrat k západu jsou stejné, za jaké bojovali američtí vojáci ve druhé světové válce i ty, které naše země doposud spojují.”

Co je v životě nejcennější?

Často na to přijdeme, až když to ztratíme. O svobodu národ český usiloval odnepaměti. Tři staletí útlaku císařským rodem Habsburků ukončil až rok 1918. Aby po pouhých jedenadvaceti letech svobody přišla v roce 1939 okupace německými nacisty. Je dobré si připomínat, že rok 1945 znamenal osvobození od brutálního teroru německých okupantů a opět přinesl naší zemi svobodu. Svobodu, za kterou se zbraní v ruce bojovaly zástupy českých vlastenců a mnozí z nich za to zaplatili svým životem, často i životy svých blízkých, tragickými osudy celých rodin, které okupanti vyvraždili. Svoboda je hodnota, za kterou se musí bojovat. Je to základní lidské právo, ale i výsada. Není to samozřejmost. Proto je svoboda i dnes nanejvýš aktuálním tématem, a to nejen ve světle událostí v Bělorusku. Važme si jí a nenechme se o ni již nikdy připravit!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama