RSDr. Josef Nekl

  • KSČM
  • Přerov
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.01.2016 4:31:00

Budou potrestáni skuteční viníci?

Budou potrestáni skuteční viníci?

Moravskoslezský kraj má nad sebou Damoklův meč s hrozbou uzavření nejen Dolu Paskov na Frýdecko-místecku, ale začíná se hovořit i o uzavření Dolu Lazy v Orlové.

Na Dole Lazy dnes pracuje téměř 1 100 lidí. Představitelé odborů hovoří o tom, že pokud útlum nebude náhlý, může se na to společnost i horníci připravit. O situaci v OKD jedná také vláda. Ministři avizují vytvoření pracovní skupiny, která by především měla řešit pomoc horníkům a dalším zaměstnancům, které propouštění patrně postihne. Podle ministerstva průmyslu a obchodu by těžba v některých šachtách mohla pokračovat až do roku 2020. Jenže odpovědnost za tuto situaci v těžařské firmě by měli nést především její vlastníci. A tak doufejme, že česká vláda pomůže hlavně ohroženým horníkům a lidem z pomocných provozů a nebude dotovat činnost v soukromé společnosti. Současně je však nezbytně nutné, aby byly dořešeny problémy, které vznikly prodejem OKD. Nebýt tohoto poměrně neuváženého kroku, mohli bychom být těchto problémů ušetřeni. Vždyť někteří z aktérů tehdejšího prodeje sedí dokonce v dnešní vládě, jež se chlubí tím, že horníkům pomůže. Měla by však mít dosah volat k zodpovědnosti viníky této situace.

Josef Nekl, poslanec Parlamentu ČR za KSČM

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama