RSDr. Josef Nekl

  • KSČM
  • Přerov
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27. 1. 2017 4:33:00

Česko-německé vztahy

Česko-německé vztahy

V současné době mnozí z politiků řeší česko-německé vztahy.

Objevují se nejen různé názory, ale i snahy o zpochybňování Benešových dekretů a bohužel na české straně mají někteří politici potřebu až patolízalsky měnit a podle svého interpretovat historii.

Největší iniciativu v této problematice projevuje ministr kultury Herman, který evidentně velmi stojí o přízeň Sudetoněmeckého landsmanšaftu. I další představitelé KDU-ČSL nezůstávají pozadu. Pro většinu občanů naší republiky je zcela nepřípustné jakékoliv zpochybňování zvěrstev německé okupace a pokoutná snaha představit občany našeho státu jako nějaké agresory, vzhledem k odsunu Němců atd., je bezesporu plivnutím do tváře všem, kteří položili své životy za svobodu nás všech.

V současných vztazích s Německem vnímám především jako problém to, že německá vláda má tendenci stavět se jako hegemon nad jiné evropské státy při rozhodování o problémech v rámci Evropské unie. Česká republika, stejně jako jiné státy, je suverénním územím. To si musí představitelé Německa uvědomit a česká vláda toto razantně prosazovat. O budoucnosti našeho státu a jeho občanů musíme rozhodovat u nás a ne německá kancléřka Merkelová či úředníci v Bruselu. Je pro nás samozřejmě důležité, aby česko-německé vztahy byly vzájemně prospěšné i v rámci ekonomického hlediska. Německo je jeden z našich sousedů a jde i o důležitého obchodního partnera. Není žádný racionální důvod, proč by naše vzájemné vztahy neměly být korektní, ale v žádném případě nemůžeme akceptovat jakoukoliv nadřazenost či nařizování ze strany Německa.

Josef Nekl
poslanec PSP ČR za KSČM

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama