RSDr. Vlastimil Balín

jednatel politického hnutí OMMO
  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,48. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.08.2019 10:58:51

SBD Krušnohor Most v nedbalkách bez úcty ke svým členům, občanům Mostu

SBD Krušnohor Most v nedbalkách bez úcty ke svým členům, občanům Mostu

… v SBD Krušnohor Most se údajně nerespektuje rozhodnutí soudů a členům družstva i veřejnosti se lže....

Na téma arogantního protiprávního jednání lidí z vedení SBD Krušnohor jsem již několikrát psal. Naposledy na svém webu i facebooku 

archiv web balin

Byl jsem rovněž jediný, kdo se nesmířil s tím, že si SBD Krušnohor protiprávním vyloučením skoro 23 tisíc členů ponechal a nevrátil, jak dle stanov měl, třísetkorunový vstupní podíl. To v součtu činí skoro 5 mil. Kč. Nakonec až u soudu na pokyn ředitele F. Ryby, který se pobál dalších kroků a finanční újmy, směla tehdejší bývalá zástupkyně SBD jít na dohodu. Oněch 300,- Kč jsem měl na účtu ještě před nabytím právní moci rozhodnutí soudu. Škoda jen, že nikdo další se nepřidal a 5 mil. Kč si na SBD Krušnohor dále užívají.

Snad ro byla „únava“ z jednání SBD snad „seniorská lenost“, které zapříčinily skoro půlroční absenci v mých mediálních aktivitách ke „kauze“ SBD Krušnohor. Až článek K. Kolářové z Lidových novin, kde je řada nepřesností, mě nadzvedl a připomněl v parafrázi jedno z četných myšlenek J. Wericha: „S hloupostí se nedá vyhrát, ale to neznamená, že se s ní má přestat bojovat“. V tomto případě jde o ono arogantní protiprávní jednání SBD Krušnohor. Zejména členů představenstva a jeho ředitele F. Ryby.

LIDOVKY

Předně SBD Krušnohor není propojen s politickou stranou. Sdružení Mostečané Msotu (SMM) je občanským sdružením a na politickou stranu nebo politické hnutí si jen „hraje“. Obchází zákon a směrem v účasti ve volbách zneužívá právě své dominantní pozice na trhu komunálních komodit – správy domů, zakázek s tím souvisejících pro podnikatelské prostředí a firmy od nichž je na oplátku štědře dotován a sponzorován. Tedy právě ono „nepolitické“ občanské sdružení. Konečně na tuto skutečnost byly podány již v červnu 2018 tři žaloby na zrušení činnosti občanského sdružení SMM ke Krajskému soudu v Ústí n.L.. Zatím zde spokojeně leží a SMM se opět zúčastnilo komunálních voleb do Zastupitelstva statutárního města Mostu v říjnu 2018.

Pozice SBD v Mostě, jeho praktiky zastrašování, vyhrožování a neurvalého bezprecedentního chování vůči těm, kteří jej kritizují či s jeho praktikami nesouhlasí byly zřejmě důvodem, proč jsem byl jediný z členů družstva vyloučen na základě údajného neplacení členských příspěvků. Šlo o velkou skupinu členů jejichž členství bylo více méně formální a posloužilo SBD dosáhnout na „privatizaci“ bytového fondu v 90. letech minulého století. Tímto neoprávněným, jak konec konců přiznal i odvolací soud, krokem bylo zrušeno usnesení představenstva SBD z roku 2016 a jeho současné konání nemá oporu v zákoně. Jejich mandát je rozhodnutím soudu neplatný. Dokonce již bylo 19.7.2019 doručeno oběma stranám sporu, tedy i na SBD Krušnohor. Od tohoto data nabylo i právní moci. Takže to, že ředitel SBD Krušnohor F. Ryba údajně chodí mezi družstevníky  tvrdí, že takové hloupé usnesení žádný soud nikdy nepřijme a takové rozhodnutí prostě není, je lživé.

Škoda rovněž, že v článku v Lidových novinách není informace o tom, jak se SBD Krušnohor podílel na rozprodeji bytového fondu na sídlišti Litvínov - Janov a že to byl z valné části on, kdo stál u jeho dnešní nepříliš vábné situace a stavu. Škoda že zde nebyla ani informace, jak tyto se tyto praktiky prodeje družstevních bytů odehrávají již drahně let (od konce 90. let minulého století do dnešních dnů). Že se prodávalo a kupovalo, aby se dále prodávalo i členům představenstva SBD, spřáteleným subjektům. A prodávalo údajně tzv. za hubičku. Vždyť rozdíl mezi cenou obvyklou a sjednanou činil údajně skoro 48 mil. Kč. Na tuto skutečnost prý byla upozorněna i Kontrolní komise SBD Krušnohor, aby vše prošetřila. Takže tím, že zatím nekoná rozšiřuje dosavadní „pachatele“ z řad představenstva SBD i o členy této komise.  

Otázkou zůstává, jaká je vlastně vymahatelnost práva v České republice a na Mostecku zejména? Jenže V čele vlády trestně stíhaný premiér. Na Pražském hradu prezident flagrantně porušující Ústavu ČR…. A co na to Vy(my), ob(v)čané?

V. Balín, ex senátor a ex družstevník, spokojený člen výboru samostatného SVJ  

 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout