RSDr. Vojtěch Mynář

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.01.2015 7:17:51

Alarmující zpráva o úmrtích na silnicích

Alarmující zpráva o úmrtích na silnicích

Nejméně tragickým měsícem byl únor a nejhorší bylo září.

Po nejtragičtějším loňském roce na železnici pokračuje alarmující zpráva, že také na silnicích v ČR v roce 2014 zemřelo 631 lidí. To je o 48 více než v roce 2013. Statistika posledních let vykazovala trvalý pokles úmrtí při nehodách. Výsledky byly jedny z nejlepších v Evropě a podporovaly cíle Evropské Charty v bezpečnosti na silnicích. Ještě před dokem 2008 počet úmrtí na silnicích byl nad hranicí tisícovky.

Nejméně tragickým měsícem byl únor a nejhorší bylo září. Celá situace bude důsledně posuzována a budou předloženy návrhy na zlepšení. Komise dopravy Svazu měst a obcí se v závěru měsíce ledna za účasti odborníků aktivně zapojí do řešení. Pravidelně se bezpečnostní problematikou zajímá a podporuje zlepšení výchovy dětí, rodičů, seniorů a handicapovaných občanů. Velkou výzvu mají také centra bezpečné jízdy, které se velkou mírou na celoživotním vzdělání podílejí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama