Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.07.2020 9:40:11

Prosazujeme prorodinnou politiku a zvýšení porodnosti pracujících rodičů!

Prosazujeme prorodinnou politiku a zvýšení porodnosti pracujících rodičů!

Hnutí SPD považuje dobře fungující rodinu, kde rodiče pracují a vychovávají děti, za základ prosperity naší republiky.

Proto podporu pracujících rodin s dětmi vnímáme jako záruku své budoucnosti. Nechceme jít ale cestou zvyšování různých sociálních dávek, o které musí celá řada mladých rodin žádat z důvodu jejich malého finančního příjmu, ale naopak máme v úmyslu ponechat v rodinách peníze, které si vydělají. V současné době, kdy prognózy pro letošní rok odhadují propad domácí ekonomiky o téměř deset procent HDP, je zapotřebí zavést taková opatření, aby to co nejméně pocítili naši občané.  

Apelujeme na vládu, aby změnila svou hospodářskou politiku, v rámci které spatřujeme nutnost zavést prorodinnou politiku a zvýšit porodnost, která by do ekonomiky přivedla více vydělávajících a pro pracující rodiny zavést výrazné daňové úlevy, včetně daňových odpočtů za každé narozené dítě. Podporu si zaslouží pouze ti, kteří vedou slušný život, pracují a řádně vychovávají děti, což je i jedním z prioritních bodů našeho programu SPD. To, že si rodiny tvořené ženou, mužem a dětmi, žijící ve společné domácnosti, zaslouží naši úctu a respekt, dokladujeme naším projektem pro ně určeným: „Rodina na prvním místě“. Od začátku jeho spuštění je pro všechny volně dostupný na našich webových stránkách (www.rodinanaprvnimmiste.cz).

V rámci tohoto projektu by rodiče mohli získat 2,7 milionu korun pro své děti. Pokud bude mít rodina tři děti, tak pomocí našich návrhů zákonů by jim přineslo navýšení daňových odpočtů na děti hned čtyřikrát. Fakticky to bude pro většinu z rodin znamenat nulovou daň z příjmu fyzické osoby u jednoho z rodičů. Limit navýšeného odpočtu u průměrného platu je cca 107 tisíc korun ročně. Pokud se rodiče starají o děti ve věku 18 – 26 let, podle délky jejich studia, jde též celkově o zajímavou sumu, která jim zůstane v peněžence, a stát jim ji na dani nevezme. Pokud mají rodiny méně než tři děti, i pro ně platí získání manželské půjčky a daňové odpočty, které chceme zvýšit na dvojnásobek.

Zastáváme názor, že podmínky pro spokojený život rodin musí výrazně podpořit stát, aby založení rodiny nebylo spíše trestem než radostí, aby též neznamenalo masivní sociální a ekonomický propad, jak je tomu v mnoha případech právě dnes. Proto navrhujeme návrat k osvědčenému způsobu podpory pracujících mladých rodin poskytováním „manželských půjček“ až do výše 800 tisíc korun, které nebudou limitovány věkem žadatelů. Stanoveny jsou i výrazné odpisy za výchovu dětí. To jsem zmínil jen některé z finančních pobídek, pomocí kterých chceme našim rodinám zabezpečit jejich finanční stabilitu, neboť jsme si vědomi, že vytvářet stabilní rodinu a rodinné vztahy nelze budovat v prostředí, kde panuje existenční nejistota, chudoba a sociální tíseň.

Hnutí SPD si je vědomo, že soudržná a fungující vícegenerační rodina je nenahraditelnou základní konstituční jednotkou společnosti a naše děti jsou její budoucností. Bez fungujících a silných rodin jako společnost a stát dlouhodobě nepřežijeme. Prosazujeme konkrétní návrhy, jak zlepšit situaci pracujících rodin vychovávajících děti.

Hnutí SPD má nové webové stránky: www.spd.cz
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama