Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2021 8:25:36

Rozhodně jsme proti školnému na veřejných vysokých školách!

Rozhodně jsme proti školnému na veřejných vysokých školách!

Žáci základních škol a studenti středních odborných škol a gymnázií se už plně zapojili do výukových aktivit v rámci školního roku 2021/22 a v těchto dnech se zahajuje výuka i studentům vysokých škol v rámci akademického roku 2021/22.

Hnutí SPD už nechce dopustit výuku na vysokých školách distanční formou, neboť dle názorů kompetentních akademických pracovníků vysokých škol se tato situace odrazila negativně v kvalitě samotné výuky, kdy studentům nejvíce chyběla praktická výuka, např. u budoucích lékařů.

Rozhodně jsme proti školnému na veřejných vysokých školách. Financovat by je měl stát a nabízet takové studijní obory a kapacity na VŠ, které potřebuje Česká republika a které vycházejí z analýz vzdělávacích potřeb. Jedná se především o medicínské, technické a přírodovědné obory. Není možné, aby stát financoval obory postavené na ideologickém, nikoliv vědeckém základě. Samotné přijímací řízení na tyto školy musí být nastaveno tak, aby na studium byli přijati studenti, u kterých je předpoklad, že studium řádně ukončí, a kteří nabyté vědomosti budou následně uplatňovat v rámci své profese.

Chceme též systémově vytvářet podmínky pro navýšení podpory vědy, kdy toto navýšení je nutné získat především z nových zdrojů, neboť současný systém je neefektivní. Náš občan ze svých daní platí základní výzkum, který pak v řadě případů slouží k ziskům nadnárodních korporací. Příkladem může být např. výzkum v oblasti vakcinologie, kde výsledky výzkumů našich vědeckých pracovišť končí v rukou zahraničních firem. Vývoj naší vlastní vakcíny byl přitom zastaven a opět tak nevyrábíme vlastní koncový výrobek. Novým zdrojem potom jsou zisky zahraničních firem, které jsou dosud vyváděny mimo naši republiku. Stát musí důsledně chránit výsledky výzkumu, který byl financován z veřejných zdrojů. Financování z veřejných prostředků musí probíhat na základě plánování, účelnosti a dosahovaných výsledků. Je nutné odbyrokratizování a soustředění vědy na strategické cíle České republiky.

Vše o našem programu, ve kterém je řešena i kapitola školství, je obsaženo ve volebním programu hnutí SPD pro nadcházející parlamentní volby. Program pod názvem: „Naše vlast, naše rodiny, náš bezpečný život“ je vystaven na našich webových stránkách www.spd.cz.

V hnutí SPD jsme si plně vědomi, že vzdělaní lidé jsou zárukou budoucí úspěšnosti naší země, a proto kvalitní vzdělávací systém a efektivní podpora vědy patří mezi hlavní strategické cíle v oblasti školství. Absolventům vysokých škol musíme následně vytvářet předpoklady pro úspěšné pracovní a osobní uplatnění v rámci profese. Souhlasíte-li s námi, podpořte naše kandidáty v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Hnutí SPD kandiduje pod číslem 4. 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama