Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.09.2017 9:12:24

Skutečnou demokracií je přímá demokracie!

Skutečnou demokracií je přímá demokracie!

Jedním z nejdůležitějších politických témat, které prosazuje hnutí SPD je přímá demokracie.

Ta dává možnost všem občanům vyjádřit svou vůli nad jakoukoli otázkou, přímo volit a odvolávat politiky a zaručuje vymahatelnou odpovědnost politiků či soudců. A tím se z ní stává nejspravedlivější a nejdemokratičtější politický systém.

Přímá demokracie je tou pravou demokracií, jejíž pojem pochází z řeckého slova „demokratía“, to znamená „vláda lidu“, což je forma vlády, ve které se všichni občané podílejí různými formami na řízení své země. Funguje to již dlouho v mnoha nejvyspělejších zemích světa a asi nám nejbližším příkladem jsou Švýcarsko či Lichtenštejnsko. V těchto zemích de facto neexistují vnitřní konflikty a to i přes to, že zde žijí lidé mluvící několika jazyky a tím pádem vyznávající různou kulturu.

Skutečnou demokracii poznáme podle toho, jestli se i ten nejobyčejnější a nejchudší občan domůže spravedlnosti. Teprve potom můžeme mluvit o pravé demokracii. A jak na tomto jednoduchém příkladu vidíte, naše republika má k demokracii opravdu hodně daleko.

Hnutí SPD bude vždy ctít takové hodnoty, jako je svoboda, demokracie, solidarita, spravedlnost, prosperita, rodina a zodpovědnost k příštím generacím! Budeme vždy a na prvním místě prosazovat zájmy České republiky a českých občanů!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout