Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.12.2021 9:07:10

Zdravotně postižení občané si zaslouží důstojné životní podmínky!

Zdravotně postižení občané si zaslouží důstojné životní podmínky!

Mezinárodní den zdravotně postižených si každoročně připomínáme 3. prosince, a to již od roku 1981, kdy byl Valným shromážděním Organizace spojených národů poprvé vyhlášen.

Jeho cílem je podporovat porozumění tematice zdravotního postižení a snaha zvýšení povědomí o přínosech, které integrace osob se zdravotním postižením přináší do všech aspektů politického, společenského, hospodářského a kulturního života.

Hnutí SPD prosazuje politiku cílící ku prospěchu našich slušných občanů, mezi které bezesporu patří i občané se zdravotním postižením. Jsme si vědomi, že jejich náklady na zajištění důstojného žití jsou v porovnání se zdravými občany vyšší a většina z nich je odkázána pouze na pomoc státu, která je jim poskytována různou formou sociálních dávek.

V Poslanecké sněmovně budeme dále předkládat novely zákonů, které přispějí k reformě systému sociálních dávek a povedou k ukončení zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými. Našim cílem je i provedení zásadní reformy systému lékařské posudkové služby, kdy část její agendy by měli převzít praktičtí a odborní lékaři. Též by mělo být umožněno provedení kontroly rozhodnutí o invaliditě všem občanům, kteří se cítí být poškozeni.

Konkrétně jsme již 21. října tohoto roku předložili k projednání v Poslanecké sněmovně novelu zákona o sociálních službách, vedeno jako sněmovní tisk č. 9. V novele uvádíme, že nárok na příspěvek mají osoby, které z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebují pomoc jiné fyzické osoby při zvládání základních životních potřeb v rozsahu stanoveném stupněm závislosti podle zákona o sociálních službách.  Touto novelou navrhujeme zvýšit příspěvek na péči u osob do 18 let věku o 50 procent v prvním stupni závislosti z 3.300 Kč měsíčně na 4.950 Kč měsíčně a v druhém stupni závislosti z 6.600 Kč na 9.900 Kč měsíčně. Dále navrhujeme zvýšit nejnižší příspěvek na péči u osob v prvním stupni závislosti nad 18 let věku o 200 procent – ze současných 880 Kč na 2.640 Kč měsíčně. U osob starších 18 let ve druhém stupni závislosti navrhujeme zvýšení příspěvku na péči ze 4.400 Kč na 6.600 Kč měsíčně.

Prioritou SPD je pomoc nejohroženějším skupinám občanů, mezi které řadíme rodiny s dětmi, rodiče samoživitele, lidi ve vážných existenčních problémech, seniory a bezesporu i zdravotně postižené. Ti všichni si zasluhují pomoc státu, aby jim byl umožněn klidný a spokojený život v prosperující České republice.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama