Radek Uchytil

Leader Svobodných do krajských voleb v Libereckém kraji.
  • Svobodní
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.07.2016 18:13:56

Stát opět bojuje s chudobou

Stát opět bojuje s chudobou

Nebylo by ale lepší bojovat proti příčinám chudoby?

 Stát se rozhodl, že vytvoří další tunel do našich peněženek.Jako vždy je to maskováno solidaritou a pomocí chudým. A pomáhat je přeci solidární.
Jenže, jaký je zde mechanismus chudoby?
Jako jeho spouštěč bych neváhal označit vysoké daně. Musíme si uvědomit, že zhruba 3/4 toho, co si vyděláme prací je zabaveno státem ve formě daní, poplatků, povinného pojištění (ano, zdravotní a sociální pojištění je forma daně), DPH, spotřebních daní, DPH ze spotřebních daní (ano, daně náš milovaný sociální stát zdaňuje), cel.....atd.Dále si musíme uvědomit, že nejrůznější předpisy a regulace také zvyšují životní náklady.Takže nakonec naprostá většina peněz, kterou stát vybere od těch, kdo pracují v soukromém sektoru neskončí "solidárně" v peněženkách chudých, ale je použita na vydržování státní byrokracie, na nejrůznější dotační programy pro bohaté a spřízněné firmy.Tak se poté nelze divit tomu, že pomoc pro chudé skončí v kapsách majitelů ubytoven a sociální byty jen zvětší zisky developerům.
A jak z toho ven?Nízké daně a štíhlý stát. Stát, který se stará o bezpečnost a obranu svých obyvatel.Sociální stát se stal továrnou na výrobu chudých, protože, kdyby nebylo chudých nepotřebovali bychom sociální stát.Radek Uchytil
https://www.novinky.cz/domaci/410026-dotace-na-ksefty-s-chudobou-se-za-pet-let-ztrojnasobily.html
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout