Radomir Pavlíček

  • STAN
  • Železné
  • starosta obce
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.06.2019 9:10:00

Volby do EP na jižní Moravě - silné Brno, slabé Znojemsko

Volby do EP na jižní Moravě - silné Brno, slabé Znojemsko

26 681. Tolik hlasů získala ve volbách do EP koalice Starostů, TOP 09 a regionálních partnerů v Jihomoravském kraji. Celkových 9,59 % stačilo na postavení nejsilnějšího moravského kraje, přesto se ukázalo, ve kterých oblastech máme co zlepšovat.

 Poslední měsíc jste naše kandidáty, členy i podporovatele mohli vídat na náměstích po celé jižní Moravě, jak přesvědčují, argumentují a perou se za kandidátku Spojenců. Projeli jsme 40 největších obcí, na Náměstí Svobody jsme měli stánek otevřený každé všední odpoledne. Odměnou nám jsou tři mandáty v EP a téměř desetiprocentní podpora v JMK.

Jádrová podpora spojení Starostů, TOP 09, Zelených, Liberálně ekologické strany a regionálních partnerů, v našem případě hnutí Sdružení osobností pro Moravu, se ve všech oblastech dostala přes pět procent. Mezi regiony však nastaly až dvojnásobné rozdíly.

„V Brně koalici volilo přes 13 % voličů. Roli zřejmě sehrála skladba obyvatel, permanentní denní kampaň i častá přítomnost kandidátů. Ve zbytku kraje už jsme se bohuželi stačili jen mihnout,“ přiznává předseda STAN JMK Radomír Pavlíček.

Přesto bodoval Brno-venkov s 9,87 % i Břeclavsko se ziskem 7,65 %. Zaostala naopak čtveřice okresů Blanensko (6,91 %), Vyškovsko (6,62 %), Hodonínsko (6,58 %) a Znojemsko (6,53 %). „Tyto volby byly testem před krajskými volbami v příštím roce. Jasně nám ukázaly, kterým oblastem se teď začneme věnovat více a kam zaměříme naše úsilí,“ vysvětluje Pavlíček.

„Jsou to spojité nádoby. V nejslabších okresech máme nejméně starostů i nejméně členů. Z toho vyplývá nižší viditelnost v regionu a logicky i nižší podpora. Pokusíme se našim komunálním politikům v místě maximálně pomoci, aby výsledky ze všech oblastí v krajských volbách přinesly radostná čísla začínající na 10 %,“ uzavírá Pavlíček.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout