Richard Dolejš

  • Zdice
  • místostarosta
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.11.2013 20:38:55

Je třeba zvrátit záměr vlády v demisi zrušit vojenský újezd v Brdech

Je třeba zvrátit záměr vlády v demisi zrušit vojenský újezd v Brdech

Vůči návrhu vlády v demisi zrušit vojenský újezd Brdy se ostře ohradil poslanec Richard Dolejš (ČSSD), který proti záměru zrušit vojenský újezd Brdy dlouhodobě aktivně vystupuje.

Vláda v této věci na svém jednání 20. listopadu schválila návrh zákona, který posílá do Parlamentu. Podle poslance Richarda Dolejše takto závažná rozhodnutí nemůže činit vláda v demisi, a proto bude po ustavení nové vlády iniciovat jednání s novým ministrem obrany s požadavkem na stažení příslušného návrhu zákona a přehodnocení celého záměru zrušit vojenský újezd Brdy.

Předložení zákona je podle poslance Dolejše navíc v příkrém rozporu s předchozí dohodou učiněnou mezi ministrem obrany gen. Pickem a stínovým ministrem obrany za ČSSD Janem Hamáčkem. Ta spočívala v ujištění ze strany ministra Picka, že současná vláda v demisi nebude v procesu rušení vojenského újezdu pokračovat a nebude dále činit žádné zásadní kroky.

„Mám pocit, že ministerstvo obrany podlehlo v této věci tlakům developerských lobbistických skupin, jejichž aktivity by mohly být pro zdejší oblast značně negativní. Rád bych se v této věci mýlil,” uvedl poslanec Richard Dolejš (ČSSD).

Dlouhodobě zastávané stanovisko poslance Dolejše nerušit vojenský újezd Brdy a znovu zahájit seriózní debatu o redukci vojenských výcvikových prostorů v ČR se opírá o nevoli starostů devatenácti obcí, sousedících s hranicemi vojenského újezdu Brdy. Kromě obav z možných budoucích neprůhledných developerských aktivit v oblasti po zrušení újezdu, ochrany přírody a vodních zdrojů, kritizují rovněž chabou argumentaci ministerstva obrany, zatajování informací a arogantní způsob komunikace se samosprávami.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout