Richard Dolejš

  • Zdice
  • místostarosta
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

5. 6. 2017 21:22:06

Trumfovým esem ČSSD je L. Zaorálek

Trumfovým esem ČSSD je L. Zaorálek

Výsledky aktuálních průzkumů nelze podceňovat. Trendy z nich vyplývající jsou pro ČSSD alarmující a měly by být brány jako jasná výzva.

Zároveň je nutné si uvědomit, že rozhodují voliči v den voleb a ne průzkumy veřejného mínění. Do voleb zbývá ještě několik měsíců a ČSSD má šanci tuto situaci ještě zvrátit. Bude záležet především na odhodlání vedení strany a lídrů v krajích.

ČSSD musí být charizmatičtější, čitelnější a ofenzivní. Tak, aby veřejnost přesvědčila že je stále vůdčí silou, která je schopna garantovat demokratické směřování země a zároveň hájit sociální a ekonomické zájmy většiny lidí. Jako jeden z nutných kroků vidím včasnou nominaci prezidentského kandidáta, který by se stal alternativou vůči mocenskému spojenectví Zeman – Babiš. Dlouhodobě považuji v tomto směru za trumfové eso sociální demokracie osobnost Lubomíra Zaorálka. To je však pouze jeden dílek z mozaiky nutných opatření.

Richard Dolejš

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama