Richard Dolejš

  • Zdice
  • místostarosta
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,85. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.05.2017 17:07:00

Zeman na Babiše, Babiš na Zemana

Zeman na Babiše, Babiš na Zemana

Miloš Zeman na Hradě po odvolání Andreje Babiše z postu ministra financí řekl: "Byl to člověk, který vykonal v čele ministerstva práci, kterou nedokázal nikdo předtím."

Zeman Babiše pochválil za rozpočtový přebytek, výběr daní či omezení daňových úniků.

"Možná proto ho provázela závist, která v české kotlině doprovází každého, kdo je úspěšný – ze strany těch, kdo jsou méně úspěšní, nebo dokonce neúspěšní," dodal Zeman.

Prezident Miloš Zeman opět veřejně demonstruje jeho mocenské spojenectví s oligarchou Andrejem Babišem. Prezident záměrně idealizuje působení Babiše ve funkci ministra financí a účelově opomíjí vážné důvody pro jeho odvolání z vlády, tedy skandální aféry související s daněmi, střetem zájmů, ovlivňováním médií a vulgárním chováním.

Mocenský pakt Zeman – Babiš má charakter primitivního obchodu. Babiš pomůže Zemanovi se znovuzvolením do funkce prezidenta a Zeman mu pomůže k získání funkce premiéra a mocenského monopolu nad vládní agendou. Je to politika stylu já na bráchu, brácha na mě. Tomuto mocenskému kartelu je třeba čelit. Ohrožuje demokracii v zemi.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout