ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14. 12. 2017 6:34:00

Rada nepodpořila nezávislé posouzení zřícené Trojské lávky

Rada nepodpořila nezávislé posouzení zřícené Trojské lávky

Minulý týden požádalo hnutí STAN v Praze paní primátorku a náměstka Dolínka, aby Rada HMP zadala vypracování nezávislého znaleckého posudku, který posoudí příčiny pádu Trojské lávky a případnou odpovědnost dotčených osob.

 STAN trvá na tom, že vypracování nezávislého znaleckého posudku zadaného Hlavním městem Prahou je nezbytné proto, aby město jako vlastník této stavby mohlo vyhodnotit tuto událost a případně vyvodit odpovědnost vůči odpovědným osobám.

"Město je zároveň v probíhajícím trestním řízení účastníkem jako poškozený a mělo by úzce spolupracovat s policií na vyšetření této události. Proto není možné, aby případ posuzovaly firmy či znalci, s nimiž TSK či město dlouhodobě spolupracuje, protože by tak nebyla zajištěna nestrannost posuzování," vysvětluje postoj hnutí STAN předseda pražské organizace

Petr Hlubuček Radní Jana Plamínková/STAN navrhla na jednání Rady HMP usnesení v této věci, ale RHMP o něm odmítla hlasovat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout