Sociální demokracie

Svoboda, solidarita, spravedlnost.
  • SOCDEM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.04.2024 21:03:00

Předseda Šmarda vyzval prezidenta Pavla k jednání o důchodové reformě

Předseda Šmarda vyzval prezidenta Pavla k jednání o důchodové reformě

Sociální demokracie vyzvala prezidenta republiky Petra Pavla k jednání o důchodové reformě. Předseda strany Michal Šmarda mu zaslal dopis, kde si cení jeho snahy o otevření debaty.

 Sociální demokracie jasně stojí za průběžným důchodovým systémem a bude ho bránit před privatizací.

„Máme zkušenosti a řadu odborníků, kteří mohou do debaty o důchodovém systému konstruktivně přispět konkrétními návrhy a řešeními ve prospěch občanů České republiky,“ uvedl Michal Šmarda.

V dopise předseda strany mimo jiné uvádí: „Sociální demokracie opakovaně přichystala konkrétní plán, jak má důchodový systém v České republice fungovat, aby byl sociálně spravedlivý a dlouhodobě udržitelný. Náš plán nestojí jen na dílčích úpravách. Jde o plán, jak v sociálně tržním hospodářství pracovat s rozdělováním dostupných zdrojů.“

Michal Šmarda připomíná nemožnost změnit důchodový systém k lepšímu bez úpravy už zastaralého a nespravedlivého daňového systému.

„Prodlužování povinné doby pojištění, faktické zrušení předčasných důchodů, omezování výchovného, snížení valorizace důchodů v době vysoké inflace jsou jen některé dobře viditelné příklady dílčích změn našeho důchodového systému, které poškodí občany, ale skutečný problém nevyřeší,“ píše Michal Šmarda v dopise prezidentovi.

Připomíná také, že délka lidského života ve zdraví zůstává v tuzemsku pořád nízká a že problémy s dostupností lékařské péče budou zdravotní stav celé populace dále zhoršovat. I to se podle Michala Šmardy promítne do situace našeho penzijního systému a do nároků na něj.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama