Strana Práv Občanů ZEMANOVCI

  • SPOZ
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,44. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.09.2017 6:45:44

SPO: Bonbónky české politiky aneb nazýváme věci pravými jmény

SPO: Bonbónky české politiky aneb nazýváme věci pravými jmény

Na jednání vlády 21.8.2017 byl jednomyslně schválilen záměr nabytí velkovýkrmny prasat v blízkosti pietního místa v letech u Písku ve veřejném zájmu do vlastnictví státu.

Nyní je pravděpodobně dohoda s majitelem AGPI Písek, a.s. podepsána, leč před veřejností utajena.

 „Je to po dvaceti letech opravdu velký úspěch, že se právě naší koaliční vládě podařilo dotáhnout do konce tento historický dluh nevinným obětem nacistické zvůle,“ uvedl ministr kultury Daniel Hermann.

Strana Práv Občanů konstatuje, že pracovní tábor v Letech se stal symbolem politické licoměrnosti, marketingu a neznalosti souvislostí

Strana Práv Občanů hodnotí státní nákup produkčního velkochovu prasat v Letech u Písku od společnosti AGPI Písek, a.s. jako předvolební marketingový tah, který zaplatí daňoví poplatníci.

Na území ČR bylo okolo padesáti podobných pracovních,pracovně kárných koncentračních táborů. Zahynuly tam tisíce Čechů, Moravanů, Slezanů či Židů.

Ten v Letech vznik po těžké lesní kalamitě v roce 1937 jako pracovní tábor, jehož pracovní zdroje využívala rodina Schwarzenbergů.

Vyzýváme zodpovědné ministry Jana  Chvojku a Daniela Hermana, aby zveřejnili dohodnutou cenu tohoto státního nákupu chovatelského areálu.

Vyzýváme oba ministry, aby zveřejnili náklady, které bude mít stát s likvidací areálu chovu a s následnou likvidací ekologické zátěže s tím spojené.

Kapacitou 13.000 kusů prasat patří areál AGPI v Letech k největším v rámci ČR. Odborný odhad celkových nákladů, který stát na celou akci v konečném souhrnu vynaloží je cca 1 miliarda Kč. Utajovaná kupní cena je pouze jednou ze tří částí.

Žádáme shora uvedené zodpovědné ministry Vlády ČR, aby se jasně vyjádřili.

Strana Práv Občanů

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama