Strana soukromníků České republiky

  • Soukromníci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.07.2022 12:16:00

Levicová frakce vystrčila pařát

Levicová frakce vystrčila pařát

Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministra Jurečky na zavedení progresivního zdanění

 Neochvějná jednota a jasná komunikační linka vlády Petra Fialy se rychle hroutí. Tradičně názorově pružný Marian Jurečka chytil příležitost za pačesy a i přes zjevný odpor konzervativního premiéra vypálil do mediálního prostoru záměr navrhnout vládě progresivní zdanění, tedy "dočasnou" solidaritu živnostníků, firem i zaměstnanců s vyšším příjmem.

Debatovat se pochopitelně bude také o navyšování mezd v státním sektoru. Vláda ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a České pirátské strany zcela zapomněla na sliby o nezvyšování daní, snižování byrokracie, štíhlé státní správě a zodpovědném vládnutí.

Soukromý sektor aktuálně ze všeho nejvíc potřebuje živou pracovní sílu, stabilní ceny energií a co nejjednodušší podmínky pro podnikání. Většinu z toho může vláda s parlamentní převahou poměrně rychle realizovat, stačí mít odvahu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama