ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.11.2021 15:39:00

Česko zase stojí na rozcestí

Česko zase stojí na rozcestí

Komentář na facebookovém profilu k plánované evidenci těhotenství v Polsku

 Polská vláda chce od 1. 1. 2022 zavést evidenci těhotenství. Namísto reakce na masové protesty proti porušování lidských práv tak přichází další krok, jak posunout zemi směrem k úplnému potlačení svobody polských žen.

Je totiž pravděpodobné, že vláda bude přes tento registr sledovat, zda náhodou žena nepodstoupila potrat v zahraničí. Za záminkou potřeby evidence ze zdravotních důvodů se tak může skrývat nebezpečný nástroj, určený k trestnímu stíhání žen a vynucování poslušnosti. Zkrátka čistokrevná dystopie jako z 1984 nebo Příběhu služebnice.

Česko tedy zase stojí na rozcestí. Buď se vydáme cestou svobody a lidských práv, a tím pádem konečně veřejně odsoudíme nebezpečné praktiky polské vlády, nebo se budeme dále bratříčkovat se zeměmi V4 a od problémů budeme odhlížet.

Budoucí premiér Petr Fiala se rád ohání citáty svých oblíbených konzervativních státníků, proto mu zde přikládáme citát zakladatele britského konzervatismu Edmunda Burkeho:
„K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama.“

Volba je na vás.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama