ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.06.2020 21:32:00

Dnešní ranveje na Ruzyni bohatě stačí, řešme raději sucho a investice do regionů

Dnešní ranveje na Ruzyni bohatě stačí, řešme raději sucho a investice do regionů

Navzdory ekonomické krizi vláda i nadále usiluje o povolení pro výstavbu nové ranveje Letiště Václava Havla. Zdůvodňuje ji záměrem navýšení objemu cestujících z loňských 17 milionů na 30 milionů ročně.

Skupina 11 senátorů, která se připojila k iniciativě Strany zelených “55 miliard pro budoucnost, nebo do luftu?” vyzývá vládu, aby omezené kapacity a prostředky použila k řešení současných nejzávažnějších problémů Česka. Je třeba realizovat řadu opatření proti dlouhodobému suchu, v důsledku dopadů pandemie řešit sociální nouzi lidí nejvíce postižených hospodářskou krizí a investovat do rozvoje regionů, které dlouhodobě hospodářsky zaostávají.

Tváří v tvář těmto obrovským výzvám je třeba se vyvarovat prohlubování současných problémů i mrhání vzácnými finančními prostředky. K obojímu bohužel směřuje podpora dalšího navyšování objemu cestujících, kteří do Česka, resp. Prahy mají přicestovat letadlem. Nárůst letecké dopravy je jen těžko slučitelný se snahou o plnění Pařížské klimatické dohody. Přitom Česku i jeho turismu v periferních regionech by mnohem víc prospěl důraz na modernizaci železniční sítě, a to jak přeshraničních spojení, počínaje spojením na Mnichov, tak i vnitrostátní sítě.

Svůj apel směřují senátoři rovněž na vedení hl.m. Prahy, které má jako účastník územního řízení historickou příležitost  tento pro Prahu velmi negativní projekt zamítnout a směřovat veřejné prostředky ke skutečně udržitelnému rozvoji metropole.

Senátor Václav Hampl k tématu výstavby nové ranveje na ruzyňském letišti připravil na červen setkání odborníků v rámci Fóra pražských senátorů, což je neformální uskupení senátorů zvolených za pražské obvody. Bližší informace budou zveřejněny na internetových stránkách a sociálních sítích.

Iniciativa “55 miliard pro budoucnost, nebo do luftu?” plánuje během června získat 1000 podpisů Pražanů za účelem zařadit téma na program jednání pražského zastupitelstva v září 2020.

Signatáři výzvy:
Václav Hampl
Jiří Růžička
David Smoljak
Václav Láska
Marek Hilšer
Ladislav Kos
Petr Orel
Přemysl Rabas
Mikuláš Bek
Jiří Drahoš
Lukáš Wagenknecht

Více ZDE.

Kontakt: Vít Masare, spolupředseda Zelených v Praze, iniciátor kampaně 55 miliard pro budoucnost, nebo do luftu? aneb Letiště Praha nebourat, nerozšiřovat. 607 786 013


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama