ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,96. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13. 10. 2017 16:56:00

Lidé nesmějí být rukojmími obchodníků s chudobou

Lidé nesmějí být rukojmími obchodníků s chudobou

V litvínovské části Janov dochází v těchto dnech k odpojování celých domů od přívodu tepla a teplé i studené vody.

 V těchto domech nežijí jen takzvaní problémoví občané, ale také lidé, kteří chodí do zaměstnání a vychovávají děti. Důvodem je neuhrazení zálohových plateb ze strany vlastníků bytů.

Dle zjištěných informací měli být prostředky zpronevěřeny. Ať už je však důvod jakýkoliv, je nepřístupné, aby byli lidé bydlící v podnájmu postaveni do bezvýchodné situace rukojmích. A to i v případech, kdy řádně platí.

„Zelení důrazně žádají litvínovskou radnici, aby se bezodkladně zabývala situací obyvatel v postižených domech (např. ul. Gluckova) a těmto do vyřešení situace pomohla získat náhradní bydlení, nebo jim na přechodnou dobu zajistila náhradní formu ubytování,“ říká k problému krajský předseda Zelených a litvínovský rodák Petr Globočník.

„I na tomto případě se ukazuje, jak citelně chybí zákon o sociálním bydlení, který by obcím ukládal povinnost držet bytový fond, který by mohl být použit i v tomto případě. Proto žádáme, aby se neutěšená situace v Janově stala předmětem jednání a stálým bodem na programu jednání rady města a zastupitelstva Litvínova,“ dodává Globočník.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout