ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,97. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.07.2021 11:39:00

Možná je někde chyba... Tušíte, kde?

Možná je někde chyba... Tušíte, kde?

Komentář na facebookovém profilu k neplnění Lisabonské strategie EU

 Nejdynamičtější a nejkonkurenceschopnější ekonomika světa? Inovační světový lidr? To byl cíl Lisabonské strategie. A kdy bude vyhodnocení, vážená Unie?

Strategie se totiž obvykle nenaplní tím, že o ní napíšete mnoho textů. Obvykle se ani nenaplní v případě, že vaše kroky jdou přímo proti a zásadně proti těmto deklarovaným cílům.

EU má ovšem elegantní řešení. Dělat, že Lisabonská strategie neexistuje a připravit strategii novou a ještě horší. S tím, že tentokrát už to třeba vyjde, případně změníte vlastní cíle. Možná o tom evropská komise tentokrát napíše víc stránek.

Místo alespoň nějaké snahy o naplnění Lisabonské strategie dostáváme boj proti daňovým rájům, snahu o daňovou harmonizaci (směrem nahoru), Green Deal škrtící evropskou ekonomiku, zákaz spalovacích motorů a snahu o uhlíkovou neutralitu.

Možná je někde chyba... Tušíte, kde?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama