ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,02. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.12.2023 15:14:00

Nové daně EU kvůli Babišovi a Fialovi

Nové daně EU kvůli Babišovi a Fialovi

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k pravomoci Evropské unie vytvářet vlastní daně

 Až do roku 2020 nemohla vytvářet EU své vlastní daně. Dnes už se takových daní musíme obávat a mohou za to i tehdejší premiér Babiš a tehdejší poslanec Fiala.

„Na ochranu klimatu už nepotřebujeme miliardy, ale biliony.“ Znamená to, že vám paní Leyenová hodlá z kapes vzít ne miliardy, ale biliony eur jen proto, aby ulevila svému svědomí. Větší zdanění, zadlužování a sypání peněz z oken nám však přírodu opravdu nezachrání.

A jak to bylo v tom roce 2020? Do roku 2020 všechny peníze EU pocházely z celních poplatků nebo z transferů ze státních rozpočtů jednotlivých států. Poté byl vytvořen společný dluh 750 miliard euro nazvaný "Next generation EU" a součástí jeho vytvoření mělo být předání nové pravomoci EU, aby si mohla vytvářet své vlastní daně.

Když se o této věci jednalo 10. 7. 2020 v Poslanecké sněmovně, tak poslanci Skopeček a následně i Klaus navrhli dvě usnesení, která měla uložit vládě úkol zabránit vzniku autonomních daní. Petr Fiala ani Andrej Babiš ani jeden z návrhů nepodpořili, a výsledek byl tedy takový, že později vláda pod vedením Andreje Babiše přistoupila na podmínky EU a my se teď musíme eurodaní obávat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama