TOP 09

Víc, než si myslíte
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.04.2011 20:01:00

Chceme vracet politice její obsah

Chceme vracet politice její obsah

Prohlášení Předsednictva TOP 09.

TOP 09 byla založena jako politická síla, která se zavázala vracet politice její obsah, usilovat o nápravu veřejných poměrů a trvat na vládě práva.  Jedním z našich základních hodnotových postulátů bylo a je odmítání privatizace veřejné moci, kdy politika přestává sloužit občanům a je pouze nástrojem k prosazování privátních ekonomických zájmů.

Privatizační projekt veřejné moci firmy ABL, který v pátek zveřejnila Mladá fronta Dnes, pokládáme proto nejen za nepřijatelný, ale také za nesmírně nebezpečný pro demokratický systém jako takový.

Podepsali jsme koaliční smlouvu se stranou Věci veřejné. Nemůžeme a nechceme však nést rizika, že jsme ve vládní koalici s agenturou ABL.

Předsednictvo TOP 09 proto jednomyslně podporuje postup svých zástupců v K9 a podporuje navrhované personální kroky předsedy vlády. Pokládáme rovněž za nezbytné zdůraznit, že TOP 09 je jediná z koaličních stran, která od voleb nebyla postižena korupčním skandálem. Předsednictvo proto nevidí jediný důvod k personálním změnám svých ministrů.

TOP 09 si je vědoma, že do řad členů a příznivců strany Věci veřejné vstoupilo mnoho poctivých lidí v touze změnit veřejné poměry k lepšímu. S těmi, kteří se privatizačním projektem agentury ABL cítí podvedeni a neztrácejí chuť usilovat o lepší politickou situaci, budeme rádi úzce spolupracovat.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama