TOP 09

Víc, než si myslíte
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.03.2019 13:57:00

Evropská platforma vydala prohlášení k boji proti dezinformacím

Evropská platforma vydala prohlášení k boji proti dezinformacím

Členové Evropské platformy považují problematiku záměrného šíření dezinformací za prostředek informační války, kterým se cizí mocnosti snaží ovlivňovat a ohrožovat vnitřní bezpečnost našeho státu, ale i celé Evropské unie.

 Dezinformační kampaně považují za nezpochybnitelný fakt, který je doložen řadou bezpečnostních i odborných analýz, a proto je potřeba této reálné hrozbě věnovat zvýšenou pozornost, nebagatelizovat ji a bránit se proti ní.

Členové Platformy upozorňují na četná varování před dezinformacemi v souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu, která považují za opodstatněná a vyzývají, aby se této hrozbě věnovaly příslušné orgány státní správy.

S ohledem na to, že se na šíření dezinformací podílí i vysoce postavení představitelé České republiky, je nezbytné obranné kroky provádět nejen na úrovni ČR, ale i na úrovni EU.

V neposlední řadě považují členové Platformy za zásadní podporovat občanské vzdělávání s důrazem na mediální vzdělávání a rozvoj kritického a analytického myšlení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama