TOP 09

Víc, než si myslíte
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.06.2011 14:45:36

Kaslová: Stávka zasáhla hendikepované i matky s dětmi

Kaslová: Stávka zasáhla hendikepované i matky s dětmi

Dnešní stávku v dopravě pociťují nejvíce ti, kteří jsou na pražských veřejných linkách nejvíce závislí. Hendikepovaní lidé stejně jako matky s kočárky a těhotné ženy patří k nejvíce postiženým.

Ze stávky se naopak může těšit řada pražských dětí. Místo aby je maminky odvezly do jeslí nebo školek, zůstaly s nimi doma. Dopravu maminkám ztížila zejména celková odstávka metra. Několik málo fungujících autobusů a tramvají nemohlo pokrýt celou Prahu. Problémem proto bylo i zajistit hlídání od babičky nebo babysitting.

Ženám s kočárkem a těhotným ženám cestovní plány překazil především nedostatek nízkopodlažních autobusů a tramvají. Maminky, které nemají k dispozici vlastní auto, proto musely svůj program změnit tak, aby nemusely daleko dojíždět. Péči o dítě jim zkomplikovalo hlavně to, že kromě nákupů a kroužků musely rušit také tak zásadní věci, jako například návštěvy dětí u doktora. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama