TOP 09

Víc, než si myslíte
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.11.2010 10:59:39

Langšádlová: Vláda nejen šetří, ale potřebným i přidává

Langšádlová: Vláda nejen šetří, ale potřebným i přidává

Současná pravicová vláda si zaslouží ocenění ze to, že v návrhu státního rozpočtu pouze neškrtá, ale například dokázala najít peníze na zvýšení důchodů, které v příštím roce vzrostou v průměru o 371 korun, což je v současné Evropě ojedinělým zjevem.

Současná pravicová vláda si zaslouží ocenění ze to, že v návrhu státního rozpočtu pouze neškrtá, ale například dokázala najít peníze na zvýšení důchodů, které v příštím roce vzrostou v průměru o 371 korun, což je v současné Evropě ojedinělým zjevem. Například španělský Parlament ovládaný levicovou socialistickou stranou v příštím roce penze v této zemi zmrazil a ještě hůře dopadli staří lidé v Lotyšsku, kde už letos dokonce důchody klesly o deset procent proti minulému roku. My jsme dali najevo, že nejsme žádní asociálové, jak nám předhazuje opozice a opravdu nechceme, aby na složitou ekonomickou situaci dopláceli senioři.

A polepší si i jiní! Dále jsme totiž slíbili,  že prioritou vlády bude podpora vzdělání a rovněž  tento slib TOP 09 a další strany vládní koalice plní. O tom, že mladí začínající učitelé berou nízké nedůstojné mzdy, se po léta jen mluvilo a ani vlády sociální demokracie to za osm let, kdy byly u moci, nezměnily. Teprve v příštím roce se nástupní platy pedagogů razantně zvýší z necelých 15 tisíc na 20 tisíc korun, tedy o více než čtvrtinu! I to je velký rozdíl oproti mnoha evropským zemím, které učitelské platy často i drasticky snižují.

Takže strany vládní koalice dělají všechno proto, aby reformy byly též sociálně únosné a  v případech, kdy je to skutečně potřebné, peníze přidaly.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout