TOP 09

Víc, než si myslíte
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.11.2010 18:38:03

Lobkowicz: Zbavme se bariér jednotného evropského trhu

Lobkowicz: Zbavme se bariér jednotného evropského trhu

Poslanec Jaroslav Lobkowicz se účastnil setkání s evropským komisařem Michelem Barnierem. Na setkání se diskutovalo o návrzích Evropské komise, jak zajistit lepší fungování jednotného evropského trhu.

Poslanec Jaroslav Lobkowicz se účastnil setkání s evropským komisařem Michelem Barnierem. Na setkání se diskutovalo o návrzích Evropské komise, jak zajistit lepší fungování jednotného evropského trhu.

„I když uplynulo dvacet let od oficiálního dokončení jednotného trhu, mnozí  čeští výrobci i obchodníci si stěžují, že prakticky přetrvávají překážky jak pro velké, tak malé podniky,“ uvedl Jaroslav Lobkowicz. Podle něj to ztěžuje českým vývozcům možnost uplatnit se v Evropské unii. „Proto vítám iniciativu Evropské komise, která představila Akt o jednotném trhu s 50 konkrétními návrhy, jak situaci zlepšit,“ dodal poslanec Lobkowicz, který působí jako místopředseda výboru pro evropské záležitosti.

Navrhovanými opatřeními pro vysoce konkurenční sociálně tržní ekonomiku chce Komise povzbudit hospodářský růst Evropy. Dokončení projektu jednotného trhu EU představuje nutnost nejen pro další hospodářský rozvoj, aby Evropa obstála ve světové konkurenci, ale také pro plné využití praktických výhod, které jednotný trh nabízí podnikatelům a spotřebitelům. O těchto návrzích přijel do Prahy s poslanci z výboru pro evropské záležitosti hovořit komisař Michel Barnier. Neformální setkání se uskutečnilo 11. listopadu 2010 v prostorách Poslanecké sněmovny.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout