ThDr. Kateřina Klasnová

Praha 1 a střední Čechy
  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,94. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

3. 9. 2013 13:13:28

Do poslanecké sněmovny již kandidovat nebudu

Do poslanecké sněmovny již kandidovat nebudu

Hodlám se nyní plně věnovat komunální politice – zůstávám za Věci veřejné zastupitelkou v Praze 1. Zvažuji i kandidaturu na pražský magistrát na podzim 2014. Politiku jsem dělala předtím, než jsem se stala poslankyní, a hodlám ji dělat i nadále.

Věci veřejné samostatně do předčasných sněmovních voleb nepůjdou. Osobně jsem podporovala a prosazovala spíše samostatné kandidátky VV, jakkoli i v této variantě vidím mnohá úskalí. K tomu, že já sama nebudu do sněmovny znovu kandidovat, jsem však spěla již delší čas a nynější politická situace mému rozhodnutí jen nahrála. Rozhodně považuji za správné, že nebudu kandidovat – protože by to bylo zcela proti mému přesvědčení – na listině Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury.

 Nelpím na funkcích, jak jsem dokázala už ve chvíli, kdy jsem rezignovala na post místopředsedkyně sněmovny, protože jsem odmítla politické handly (podporu vládních návrhů zákonů ve chvíli, kdy VV odešly do opozice, za posty). Tedy mne netrápí ani ztráta poslaneckého mandátu. A když už nekandiduji za VV, stranu, v níž jsem přes deset let – nekývla jsem logicky ani na nabídky jiných politických subjektů, jen abych se dostala za každou cenu zpět do sněmovny. Všem svým kolegům, kteří se rozhodli jinak, přeji úspěch a pevně doufám, že je mé rozhodnutí v nejmenším nepoškodí.

 Hodlám se nyní plně věnovat komunální politice – zůstávám za Věci veřejné zastupitelkou v Praze 1. Zvažuji i kandidaturu na pražský magistrát na podzim 2014. Politiku jsem dělala předtím, než jsem se stala poslankyní, a hodlám ji dělat i nadále.

 Jsem neskromně přesvědčena, že ve sněmovně jsem odpracovala maximum možného (za nejdůležitější považuji zrušení doživotní trestněprávní imunity poslanců a senátorů či zavedení přímé volby prezidenta, ale i úsilí vedoucí třeba ke zrušení sKaret či k nápravě postavení těžce zdravotně postižených). S dolní komorou se tak loučím s čistým štítem a čistým stolem. Co jsem slíbila, to jsem vždy dodržela; včetně toho, že jsem celé tři roky dávala ze svého poslaneckého platu (poslaneckých náhrad) peníze na charitu – do dnešního dne přes 900 tisíc korun.

 Navíc pro mne politická práce opravdu zdaleka nekončí – minulý týden jsem například v senátu spolu se zástupci těžce zdravotně postižených odevzdala petici proti nespravedlivému rušení výhod invalidům a setkala se s ministrem práce a sociálních věcí Koníčkem kvůli navazující vyhlášce k zákonu o sociálních službách týkající se kritérií přiznání průkazů TP, ZTP a ZTP/P. Další jednání mne na toto téma čekají  opět v senátu a na ministerstvu.

 Nepřestanu sledovat situaci v Lesích ČR, bojovat proti současnému nastavení hlukových limitů, spolupracovat s ochránci zvířat či s odpůrci těžby břidlicových plynů. Blízká mi zůstává i oblast kultury – stále budu upozorňovat na zpackané slučování Státní opery Praha s Národním divadlem, příslušná setkání mě čekají i v rámci památkové péče, nejen na úrovni historického centra Prahy.

 Na celostátní úrovni pak chci věřit, že sněmovna ve svém novém složení pohne aspoň některými věcmi, které se mně spolu s dalšími poslanci VV nepodařilo prosadit, či jsme to již nestihli. Opakuji, že držím palce všem jednotlivým kolegům z Věcí veřejných, kteří se rozhodli do sněmovny v příštích volbách kandidovat. A děkuji těm, s nimiž jsem mohla úspěšně spolupracovat ve volebním období 2010-2013.

 Kateřina Klasnová
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama