ThDr. Kateřina Klasnová

Praha 1 a střední Čechy
  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.05.2013 14:25:00

Zrušení sKaret považujeme za jediné možné řešení

Zrušení sKaret považujeme za jediné možné řešení

Věci veřejné vítají, že vláda dnes uložila ministryni práce a sociálních věcí zrušit sKarty, proti nimž se již koncem března vyslovila sněmovna a minulý týden také Národní rada osob se zdravotním postižením.

“Jsem ráda, že vláda respektuje sněmovnu, jíž se podle ústavy zodpovídá, a na základě usnesení, která díky mému návrhu sněmovna přijala již koncem března, dnes uložila paní Müllerové projekt sKaret ukončit,” řekla Kateřina Klasnová.

“Zrušení sKaret považujeme za jediné možné řešení celé věci, kdy byl vydáváním sKaret porušován zákon o ochraně osobních údajů a vydáváním karet jako průkazů osob se zdravotním postižením byly porušovány mezinárodní úmluvy a je v rozporu i s postojem Národní rady osob se zdravotním postižením ČR,” uvedla dnes na tiskové konferenci Kateřina Klasnová. K zastavení vydávání sKaret mělo podle ní dojít již dávno, aby se zbytečně nezvyšovaly náklady na ukončení projektu.

Veškeré následky za ukončení projektu musí nyní nést ministerstvo práce a sociální věcí, které smlouvu s Českou spořitelnou podepsalo. “V této souvislosti připomínám, že ve chvíli vznesení nároků na jakékoli finanční kompenzace ze strany ČS, podají VV na bývalé vedení ministerstva – tedy exministra Drábka a exnáměstka Šišku – trestní oznámení,” řekla Klasnová. Zejména proto, že zřejmě uzavřeli smlouvu od počátku nevýhodnou pro Českou republiku, čemuž může nasvědčovat i neochota ministerstva zveřejnit celou smlouvu včetně všech jejích příloh. “Sama jsem o ně žádala již v listopadu loňského roku a z ministerstva mi tento týden přišlo opětovné odmítnutí s odkazem na obchodní tajemství. Zvažuji proto nyní správní žalobu,” dodala Klasnová.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama