ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.04.2017 18:50:00

Častá přítomnost filmových štábů má pozitivní dopad na cestovní ruch

Častá přítomnost filmových štábů má pozitivní dopad na cestovní ruch

Titul Film Friendly určený regionálním subjektům za spolupráci s filmaři letos putuje do Liberce. Zasloužila se o to zdejší filmová kancelář, která od roku 2015 funguje pod městským informačním centrem.

 Liberec Film Office obstála v konkurenci ostatních filmových kanceláří z celé České republiky a ke zvláštnímu uznání poroty, které získala v loňském roce, přidává i celkové vítězství.

Kancelář poskytuje filmařům rady a asistenci při natáčení ve městě a zároveň úspěšně komunikuje s místní veřejností. Vyhlášení a předání ceny Film Friendly 2016 proběhlo v rámci závěrečného slavnostního večera 30. ročníku festivalu Finále Plzeň.

„Libereckou filmovou kancelář sledujeme od jejího vzniku v roce 2015 a jsme s ní stejně jako s dalšími regionálními kancelářemi v neustálém kontaktu. Oceňujeme zejména vyváženost práce liberecké kanceláře na dvou základních frontách – jak směrem k filmařům, tak i vlastním rezidentům a místní samosprávě. Liberec Film Office ve svém městě úspěšně popularizuje přínosy audiovizuální produkce, rezidentům komunikuje případná omezení, která plynou ze záborů pro natáčení, pro veřejnost jednou do měsíce pořádá prohlídku radnice po stopách filmařů. Filmařům na druhé straně umí zprostředkovat potřebné kontakty, doporučí jim lokace, pomůže urychlit proces povolení k natáčení,“ vysvětluje důvody volby Ludmila Claussová z Czech Film Commission.

Na svém kontě má Liberec Film Office úspěšnou spolupráci s řadou filmových štábů nejen z ČR, ale i z USA, Číny nebo sousedního Německa. Jen před několika dny, 23. dubna měl na National Geographic premiéru desetidílný seriál Genius o Albertu Einsteinovi a první díl byl libereckých lokací skutečně plný. V Liberci se seriál začal natáčet v září 2016 a produkce se do města pravidelně vracela až do letošního března. Oscarový režisér a jeden z producentů Genia Ron Howard (Apollo 13, Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni) nešetřil na práci liberecké filmové kanceláře slovy chvály.

„Jsem nadšená, že se nám podařilo titul získat. Konkurence je veliká a kvalita práce kolegů z ostatních regionálních kanceláří je opravdu excelentní, o to víc jsem pyšná na to, že titul Film Friendly putuje k nám pod Ještěd. Rok 2016 byl velice náročný, protože filmových projektů bylo opravdu mnoho. Nicméně to byly nesmírně zajímavé projekty, které nám přinesly nové zkušenosti, nové nápady jak se rozvíjet, ale také nové možnosti jak propagovat město Liberec,“ říká Pavlína Kuchtová, která stojí za projektem Liberec Film Office.

Vedle spolupráce s filmovými štáby nechává Liberec Film Office do zákulisí natáčení nahlédnout také místní a návštěvníky města. Pavlína Kuchtová připravuje pravidelné prohlídky liberecké radnice po stopách filmu, kde pomocí fotografií a videí ukazuje, jak filmaři proměnili interiéry radnice pro potřeby natáčení. Díky prohlídce se Liberečtí dozvědí více nejen o práci filmových štábů, ale také o tom, co všechno Liberec Film Office dělá a co přítomnost filmové produkce městu přináší.

„Ne každé město se může pochlubit tím, že je tak atraktivní pro filmaře. Častá přítomnost filmových štábů zvyšuje popularitu Liberce a jeho lokalit a má pozitivní dopad na cestovní ruch. To je samozřejmě výsledek systematické práce Liberec Film Office, která město začala směrem k filmařům více propagovat v srpnu 2015. Loňské zvláštní uznání, které jsme v soutěži Film Friendly obdrželi, nás velice motivovalo a to víc nás těší, že v letošním roce jsme soutěž vyhráli. Věřím, že to ocenění potěší i Liberečany, byť se musí kvůli natáčení občas potýkat s jistými komplikacemi v podobě uzavírek,“ doplňuje primátor města Liberce Tibor Batthyány.

Titul od roku 2014 společně udělují Asociace producentů v audiovizi, Czech Film Commission(která je od února 2017 součástí Státního fondu kinematografie) a agentura CzechTourism. Poradní hlasy každoročně mají i produkční a lokační manažeři, kteří zohledňují své praktické zkušenosti s natáčením v konkrétních místech ČR.

Nejedná se přitom o jediné ocenění města Liberec v letošním roce. Již v březnu na veletrhu ITB město Liberec společně s Libereckým krajem převzalo ocenění CzechTourism Award 2017 za nejlépe spolupracující region. „Vážím si ocenění naší dlouhodobé spolupráce, společně se snažíme poskytnout nejlepší servis pro novináře a zástupce cestovních kanceláří“, říká David Pastva, vedoucí Odboru cestovního ruchu, kultury a sportu libereckého magistrátu. Právě výsledky presstripů a články o Liberci přispívají k prezentaci města v zahraničí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama