ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29. 7. 2017 22:39:00

Osm sborů SDH dostane od města po dvaceti tisících

Osm sborů SDH dostane od města po dvaceti tisících

Celkem 160 tisíc korun ve formě peněžitých darů poskytne statutární město Liberec osmi sborům dobrovolných hasičů, které spolupracují s jednotkami sborů dobrovolných hasičů zřizovaných městem.

 Každý sbor tak dostane 20 tisíc korun, které využije na svou činnost, především práci s mládeží a požární prevenci.

„Práce s mládeží je u dobrovolných hasičů základem všeho. Stačí si uvědomit, že prakticky sto procent pozdějších členů výjezdových jednotek postupně projde všemi kategoriemi oddílů mladých hasičů,“ konstatoval primátor Tibor Batthyány.

Většina sborů dobrovolných hasičů se navíc nachází v okrajových částech města, kde bývá členství v SDH jednou z mála možností zájmové činnosti pro mládež. A protože počet dětí navštěvujících mládežnické oddíly neustále roste, sbory již nezvládají ufinancovat zvýšené náklady pouze z vlastních prostředků. „Podpora činnosti sborů dobrovolných hasičů je v nejlepším zájmu města a považuji ji za naprostou samozřejmost,“ uvedl primátor.

Peněžitý dar od města mohou sbory využít i na organizování akcí. Dobrovolní hasiči se totiž nezaměřují jen na mládež, ale obecně se významně podílejí na spolkovém životě, ať už se jedná o pořádání pálení čarodějnic, dnů otevřených dveří a dětských dnů, nebo o osvětovou a preventivní činnost v oblasti požární ochrany, kdy členové SDH buď sami navštěvují školská zařízení, případně zajišťují odborné exkurze v hasičských zbrojnicích.

Podpořenými sbory, které spolupracují s výjezdovými jednotkami SDH zřizovanými městem, jsou SDH Horní Hanychov, SDH Karlinky, SDH Krásná Studánka, SDH Machnín, SDH Pilínkov, SDH Růžodol, SDH Vesec a SDH Vratislavice nad Nisou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama