ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21. 9. 2015 5:33:00

Pomáháme vychovávat budoucí členy výjezdových jednotek

Pomáháme vychovávat budoucí členy výjezdových jednotek

Peněžitý dar v celkové výši 160 000 Kč pro osm libereckých sborů dobrovolných hasičů schválili liberečtí radní. Jde o sbory, které spolupracují s jednotkami dobrovolných hasičů zřizovaných městem.

 „Peníze putují na podporu spolkové činnosti sborů, na práci s mládeží a na požární prevenci. Jde o sbory dobrovolných hasičů Horní Hanychov, Karlinky, Krásná Studánka, Machnín, Pilínkov, Růžodol, Vesec a Vratislavice nad Nisou. Každý z nich získá dvacet tisíc korun,“ konstatoval primátor Tibor Batthyány.

Sbory dobrovolných hasičů si náklady na činnost svých oddílů hradí z vlastních omezených prostředků. Ty jim ale nestačí, zvlášť když neustále roste počet dětí navštěvujících jejich mládežnické oddíly. „Většina sborů se nachází v okrajových částech města, kde jsou jednou z mála nabídek zájmové činnosti pro mládež. To je další důvod, proč by město mělo činnost sborů dobrovolných hasičů podporovat,“ uvedl primátor s tím, že prakticky sto procent pozdějších členů výjezdových jednotek prošlo postupně všemi kategoriemi oddílů mladých hasičů. „Podporou práce s mládeží tak zároveň pomáháme vychovávat budoucí členy výjezdových jednotek,“ uzavřel primátor.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama