ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

2. 2. 2018 6:37:00

Radost ze splněných přání zaplnila obřadní síň

Radost ze splněných přání zaplnila obřadní síň

Třem desítkám dětí se v pondělí 29. ledna splnilo na liberecké radnici jejich přání. Dostaly od města dárky, o které si napsaly na Strom přání.

 Ten stál na tradičním místě na nádvoří historické radnice v prosinci minulého roku a objevilo se na něm téměř 200 přáníček.

O tom, která přání město splní, rozhodlo losování, kterého se v pondělí 15. ledna ujal primátor Tibor Batthyány spolu s náměstky Tomášem Kyselou, Ivanem Langrem a Janem Korytářem. Třicet dětí pak zažilo druhé vánoce v obřadní síni liberecké radnice v pondělí 29. ledna. To odpoledne jim byly slavnostně dárky od vedení města předány. Radost v dětských očí rozzářila celou obřadní síň.

„Přání se sešlo opravdu hodně, stromek byl doslova obsypaný lístky. Nejraději bychom splnili všechna přání, ale tolik dárků by se do obřadní síně nevešlo,“ uvedl s úsměvem primátor města Tibor Batthyány.

A co si děti a dospělí nejčastěji přáli? Někteří chtěli zdraví a štěstí pro své blízké. To ale Ježíšek z radnice zařídit neumí. Tak zůstalo u těch konkrétních, hmatatelných darů. Nejčastějším dětským přáním byla jako obvykle stavebnice Lego, následovaná knížkami, panenkami, výtvarnými pomůckami a plyšovými hračkami. Mezi další dárky patřila mýdlová laboratoř, housenka na dálkové ovládání, popelářské auto, dětské líčení nebo vzdělávací hra v kostce. Nejskromnějším přáním pak byly lentilky, a proto se Ježíšek rozhodl nadělit krabičku barevných čokoládových čoček každému.

Strom přání stál loni na nádvoří radnice již podvanácté a rozhodně ne naposled. Vedení města s ním počítá i letos. Tradice věšení přáníček na strom na nádvoří radnice začala v roce 2006. Rekordní počet byl v roce 2013, kdy bylo zavěšeno 320 lístků.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama