ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

8. 2. 2017 4:31:00

Výtěžek plesu podpořil Alvalídu

Výtěžek plesu podpořil Alvalídu

Po loňském úspěšném comebacku se v sobotu 4. února v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev uskutečnil historicky druhý obnovený Ples primátora. Oblíbená společenská událost měla i svůj charitativní rozměr.

 Výtěžek z primátorského plesu ve výši 50 tisíc Kč poputuje prostřednictvím Nadace Naše dítě na podporu služeb Denního stacionáře Alvalída v Liberci.

Společenský večer, který slavnostně zahájil primátor Tibor Batthyány, přilákal do Clarion Grandhotelu Zlatý Lev více než tři stovky lidí. K tanci a poslechu hrál zaplněnému sálu Orchestr Ladislava Bareše. Vrcholem večera bylo vystoupení zpěváka Ondřeje Rumla, ale o zábavu se starali i další - k vidění byla exhibice liberecké skupiny brazilského bojového umění s prvky akrobacie Vem Camará Capoeira Liberec, zazpíval Jakub Děkan s kytarovým doprovodem a došlo i na kouzelníka mikromagie. Zpestřením plesu pak bylo inspirativní malování na tělo modelky za dobrovolný finanční příspěvek. Návštěvníci, kteří tzv. bodypaintingu neodolali, touto doprovodnou charitativní akcí přispěli dalšími více než 3 tisíci korunami na nákup zdravotních pomůcek pro tělesně znevýhodněné.

"Jsem rád, že se letošní primátorský ples povedl a děkuji všem, kteří na něj přišli a samozřejmě všem jeho sponzorům. Ples samosprávy by z principu neměl být prvoplánově dobročinný, ale protože je Ples primátora díky sponzorům a výtěžku ze vstupného samofinancovatelný, podařilo se nám z něj získat i charitativní výtěžek pro Denní stacionář Alvalída v Liberci. A to navzdory tomu, že pořádáme jeden z nejméně nákladných plesů," komentoval primátor Tibor Batthyány, jemuž se dostalo milé zpětné vazby od návštěvníků. "Lidé oceňovali, že se jednalo o přátelský, nestrojený a neformální ples, což byl ostatně náš záměr. Dobrou volbou byl i výběr hlavních hvězd. Ondřej Ruml a Jakub Děkan přitáhli lidi na parket a spolu s dalšími účinkujícími se během večera starali o perfektní zábavu," uvedl primátor.

Výtěžek 50 000 Kč byl v průběhu plesu věnován Nadaci Naše dítě, která částku znásobila a společně pak s městem podpořili liberecký Denní stacionář Alvalída. Ten poskytuje sociální služby dětem, mládeži a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením ve věku od 7 do 64 let. Skupina je koedukovaná a dělí se na skupiny v návaznosti na různé životní potřeby a etapy. Jiné jsou potřeby a cíle dětí, jiné dospívajících a jiné dospělých. Sociální služby v Denním stacionáři Alvalída jsou určeny lidem, jejichž znevýhodnění vyžaduje stálou podporu a pomoc jiné osoby. Nadace Naše dítě podporuje libereckou Alvalídu pravidelně a dlouhodobě.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama