Tomáš Macura

  • ANO 2011
  • Ostrava
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

2. 12. 2017 21:32:00

Na letošní Vánoce jsme přispěli historicky nejvyšší částkou

Na letošní Vánoce jsme přispěli historicky nejvyšší částkou

Na Masarykově náměstí se v neděli 3. prosince rozzáří vánoční strom. Slavnostní rozsvícení s videomapingem je naplánováno na 17. hodinu.

 Program na náměstí začne již v 16 hodin, večer zazpívá Bára Basiková. Strom rozsvítí s představiteli centrálního ostravského obvodu primátor Tomáš Macura.

Strom na Masarykově náměstí je od loňska umělý, je 10 metrů vysoký, 4,5 metru široký a skládá se z více než 27 tisíc větví. Výzdobu doplní znak Ostravy na jeho špici. Strom bude nazdoben do stříbrné a smetanové barvy.

„Na letošní Vánoce a vánoční trhy v centru města jsme přispěli historicky nejvyšší částkou sedmi milionů korun. Přejeme si, aby oslava těchto nejkrásnějších svátků, navíc v roce, ve kterém město slaví 750 let od první písemné zmínky, byla opravdu důstojná a atraktivní,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Novinkami letošního svátečně vyzdobeného náměstí jsou andělé, pět a půl metru vysoký ledový strom, dřevěný betlém, světelné brány a v pondělí 4. prosince vše doplní taverna s rozhlednou.

Prodejní stánky budou až do 23. prosince otevřeny denně od 10 do 20 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, divadlo, betlém oslíkem, ovcí a lamou, které je možné dokonce krmit, vánoční vláček, projížďky na velbloudovi nebo ukázky řemesel. V úterý 5. prosince od 18 hodin se na Masarykově náměstí uskuteční ohňostroj.

V programu vystoupí kromě folklorních souborů také Ewa Farna, Bára Basiková, Václav Fajfr, Marek Ztracený, Tomáš Kočko, David Deyl, Markéta Konvičková, Sebastian, Tomáš Savka, kapely Nebe, FiHa, Boris Band combination, Buty a další.

Na náměstí bude až do 7. ledna v provozu kluziště.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout