Tomáš Macura

  • ANO 2011
  • Ostrava
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11. 3. 2018 22:27:00

Pro děti máme alokováno 40 milionů korun

Pro děti máme alokováno 40 milionů korun

V Ostravě se konala konference Talent management 2018. Skutečnost, že se konference konala právě v Ostravě, je symbolická.

Tak rozsáhlá podpora, jakou poskytuje Ostrava nadaným dětem a studentům, nemá v celé České republice obdobu.

V současném školském systému, kdy je kladen velký důraz na to, aby se horší žáci dostali alespoň a průměrnou úroveň, se může stát, že nadané děti klesnou do průměru. Město Ostrava se z tohoto důvodu rozhodlo, že bude podporovat talentované děti a studenty. Původně město poskytovalo nadaným studentům stipendium, které k dnešnímu dni obdrželo již 227 studentů. ¨

V roce 2016 Ostrava vyhlásila první ročník Programu na poskytování peněžních prostředků na vzdělávání a talentmanagement.

„Těší mne, Jsem rád, že se kvalita těchto projektů výrazně zvedá. V letošním roce máme alokováno 40 milionů korun, a pokud bude zájem větší, jsme připraveni do programů přidat další finance,“ uvedl primátor Tomáš Macura. Ostrava poskytla za tři roky na programy věnované talentovaným dětem již 130 milionů korun.

„V populaci jsou dvě až tři procenta nadaných děti, které se prosadí samy. Avšak výzkumy uvádějí, že kdyby všechny děti měly potřebné podmínky pro svůj rozvoj, pětina až čtvrtina z nich by dokázala vyniknout v nějaké oblasti,“ zdůraznil náměstek primátora pro školství Vladimír Cigánek.

Snahou města je propojit stupně vzdělávání a zavést databázi talentů, aby již při přechodu z mateřské do základny školy bylo jasné, že se jedná o talentované děti a že se na ně má škola soustředit. Podobně chce město pohlídat přestupy žáků ze základní na střední školu a posléze i na vysokou školu. Město se rovněž zaměřuje na propojení výuky s praxí a programy se rozšíří tak, aby školy mohly potřebné odborníky zaplatit.

Na konferenci Konference Talent management se setkali odborníci z České a Slovenské republiky, kteří si vyměnili zkušenosti z práce s talentovanými dětmi. Během dvoudenní konference se konaly desítky přednášek, prezentací, diskuzí a workshopů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout