Tomáš Macura

  • ANO 2011
  • Ostrava
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,53. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.04.2019 21:03:00

První v Česku, druzí v Evropě

První v Česku, druzí v Evropě

Dopravní podnik Ostrava připravuje úpravy tramvajových tratí, které umožní rychlejší jízdu tramvají. V některých úsecích by tramvaje mohly jezdit až 80kilometrovou rychlostí.

Ostravské tramvaje jezdí na kolejích, které jsou součástí pozemní komunikace, rychlostí 50 km/h. Šedesátikilometrovou rychlostí se pohybují na samostatných tramvajových drahách. Dopravní podnik vypsal soutěž na projekty, které tramvajovou dopravu zrychlí. Osmdesátkou mohou tramvaje jezdit jen na samostatných drahách, které jsou dostatečně dlouhé – podmínkou je dostatečná vzdálenost mezi zastávkami. Zrychlení se zatím týká čtyř úseků: Zárubek – Hranečník, vodárna Nová Ves – Zahrádky, Dolní Vítkovice – Jeremenko, Kotase – Jiříkovského. Kromě toho Dopravní podnik Ostrava připravuje zrychlení průjezdu tramvají přes křižovatky a výhybky.

„Nyní soutěžíme projektanty. Práce na zrychlení čtyř tratí začnou příští rok a odhaduji, že všechny úpravy, které se budou dělat postupně, dokončíme do dvou let," řekl ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Pro pohodlné a bezpečné cestování zavádí ostravský dopravní podnik nízkopodlažní tramvaje, vozy vybavuje kamerami, umožňuje placení jízdného ve svých vozech platebními kartami, černé pasažéry a problémové cestující nepouštějí do vozů asistenti přepravy, cestující mají k dispozici wi-fi a mohou využívat aplikaci mojeDPO, která umožňuje nákup jízdenek, vyhledávání spojů, zobrazení spojů v reálním čase.

„Těší mne, že Dopravní podnik Ostrava kontinuálně pokračuje ve zlepšování služeb pro cestující a buduje si postavení nejmodernějšího městského dopravce v České republice. Že to náš dopravní podnik s novinkami umí, dokládá třeba průlomový a velmi úspěšný způsob platby kartou s optimalizací tarifu přímo ve vozidlech, který jsme zavedli jako první v Česku a po Londýnu druzí v Evropě,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama