Tomáš Podivínský

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.10.2013 18:53:30

Církevní restituce jsou současným milníkem naší minulosti

Církevní restituce jsou současným milníkem naší minulosti

Církevní restituce jsou jedním z důležitých kroků, faktických i symbolických, jak se vyrovnat s komunistickou minulostí, která je jednou z nejčernějších skvrn naší historie.

Velmi oceňuji, že se po dlouhých letech stát a církve dohodly na způsobu a obsahu vyrovnání. Co bylo ukradeno, má být vráceno panu Novákovi, firmě Doležal a syn, rodině Kohnových, nebo církvím a spolkům, jak se ve slušné společnosti patří. Nemůžeme legitimizovat komunistické praktiky zavřením očí a šoupáním nohama.

Dohoda o vyrovnání státu s církvemi, kterou máme na stole, je výsledkem dlouhodobého jednání. Nepovažuji aktuální téma několika budov na Pražském hradě a mediální, předvolební tahanice o ně za podstatné a důstojné.

Nejde tu vůbec o otázku politickou, náboženskou a ani majetkovou. Jde jen o populistický rychlolov ve volebním rybníku. Odmítám interpretaci, že handrkováním o pár nemovitostí je ohrožen celý proces navrácení majetku církvím. Dohoda byla sjednána, platí a populistické, předvolební výkřiky ji zbourat nemohou.

Souhlasím proto s premiérem Rusnokem a kardinálem Dukou, že na toto téma je dost času i příští týden. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama