Tomáš Zdechovský

Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

16.03.2023 17:09:47 - hanák

Generál Pavel.

Vážený pane Zdechovský, děkuji za odpověď. Pokud jde o generála Pavla, velmi mne zaujalo vaše hodnocení. Vám opravdu nevadí, že před 89 začal studovat s cílem stát se rozvědčíkem, potažmo bojovníkem proti USA a NATO? A nevadí vám, že potom přešel pracovat do tábora těch, kterým původně chtěl minimálně škodit? Opravdu vám nevadí ta otočka o 180st. a přechod do služeb bývalého nepřítele? V tomhle je podstata jeho charakteristiky, v té otočce. To nejde omlouvat tím, že cosi napravil službou v nové armádě státu, ve kterém se změnil režim.
S pozdravem,
Oldřich Kaděra

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Natelyhodědek, prototypb, martuti

Odpověď

20.03.2023 11:08:52 - Tomáš Zdechovský
 Dobrý den, pane Kaděro,samozřejmě jde o věci z minulosti, které pro nynějšího prezidenta lichotivé nejsou. Jak jsem se už ale dříve opakovaně vyjadřoval, je třeba hodnotit nejen minulost před rokem 1989, ale také posledních více než 30 let po Listopadu. A v těch 30 letech u něho nevidím žádný problém. Choval se loajálně vůči demokratickému Česku, což nelze rozhodně považovat za samozřejmost.S pozdravemTomáš Zdechovský